25/05/2023 |  08:15 ⇒ 08:21 | Autor: RTS

Real pobijedio Rajo Valjekano, meč u znaku Vinisijusa (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na svom terenu Rajo Valjekano sa 2:1, u utakmici 36. kola španskog prvenstva.
Vinisijus Žunior uoči utakmice (Foto: EPA-EFE/Rodrigo Jimenez) -
Vinisijus Žunior uoči utakmice (Foto: EPA-EFE/Rodrigo Jimenez)

Fudbaleri Reala izašli su na teren prije zvaničnog početka meča u dresovima sa brojem 20, koji nosi njihov saigrač Vinisijus Žunior u znak podrške poslije brojnih uvreda na rasnoj osnovi koje je u posljednje vrijeme dobijao.

Reprezentativac Brazila je pozdravio saigrače, a utakmicu je pratio iz svečane lože sa predsjednikom kluba Florentinom Perezom, budući da nije trenirao sa ekipom prethodnih dana.

Podsjećanja radi, Fudbalski savez Španije poništio je direktan crveni karton Vinisijusu Žunioru, koji je isključen na meču 35. kola La Lige protiv Valensije.

U 20. minutu meča navijači su aplaudirali i horski uzvikivali ime napadača Reala.

Na tribini je bio i transparent s natpisom "Svi smo mi Vinisijus. Dosta", aludirajući na rasističke poruke koje su upućivane njemu i drugim fudbalerima u Španiji.

Real je poveo u 31. minutu, strijelac je bio Karim Benzema. Rezultat je poravnao Raul de Tomas u 84. minutu, a pobjedu domaćem timu donio je Rodrigo pet minuta kasnije.

Real je upisao 23. pobjedu u ligi i drugi je na tabeli sa 74 boda, ima 11 manje od novog šampiona Barselone.

Rajo Valjekano je poslije 14. poraza 11. na tabeli sa 46 bodova.