Rolan Garos: Rubljov prejak za Đerea

Srpski teniser Laslo Đere završio je takmičenje na ovogodišnjem Rolan Garosu.
Andrej Rubljov (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG, ilustracija) -
Andrej Rubljov (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG, ilustracija)

Teniser iz Sente je poslije 151 minuta igre poražen od sedmog tenisera svijeta, Rusa Andreja Rubljova, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Đere je jedini od šestorice srpskih igrača igrao prvog dana takmičenja, ali je imao i najteži žrijeb i to se ispostavilo kao tačno.

Bio je ovo njegov četvrti meč sa Rusom u profesionalnoj konkurenciji i četvrti poraz, treći u duelima na šljaci.

U početnom setu, činilo se da će ići dobro po srpskog tenisera, naročito kada je lako dobio prvi servis gem uz dva as servisa, ali sve je ubrzo krenulo na stranu protivnika.

Rubljov je poslije 1:1 dobio pet gemova u nizu uz dva brejka i poslije svega 25 minuta imao u džepu set, 6:1.

Odmah je Rus došao do brejka i na startu drugog seta, da bi potom Đere uzvratio ribrejkom za 1:1.

Na 2:1, Đere je zatražio medicinski tajm-aut zbog očiglednog problema sa desnom preponom.

Nastavio je da igra, čini se da je ta pauza dala rezultata i kako je set odmicao, Laslo je djelovao sve sigurnije.

Uspio je da u osmom gemu dođe do brejka za 5:3, a potom iskoristi drugu set loptu i poslije 43 minuta igre dođe do 6:3 i izjednačenja u meču.

Dobro je Đere počeo taj treći set, odmah stigao do brejka, da bi u drugom gemu spasao brejk loptu i poveo sa 2:0.

Međutim, Rubljov je brzo uzvratio, brejkom u četvrtom gemu za 2:2.

I onda, novi pad u igri Srbina, na 3:3, dozvolio je protivniku da veže 12 poena, dobije naredna tri gema i stigne do 6:3 i novog vođstva u meču.

Spasao je Đere odmah u prvom gemu četvrtog seta brejk loptu, stigao je lako i do 2:1.

Ipak u petom gemu Rubljov je uspio da iskoristi drugu brejk loptu i stigne do 3:2.

I tu priliku nije prokockao, iako na 5:3 na servis Đerea nije iskoristio prvu meč loptu, sve je završio u desetom gemu.

Rus će se u drugom kolu sastati sa pobjednikom meča između Francuza Korentana Mutea i Artura Kazoa.