03/06/2023 |  19:24 ⇒ 20:26 | Autor: TANЈUG

Mančester Siti osvojio FA kup za duplu krunu

Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su FA kup, pošto su danas u finalu na Vembliju savladali gradskog rivala Јunajted 2:1 (1:1).
Mančester siti (Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN) -
Mančester siti (Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN)

Јunak prvog finala dva kluba iz Mančestera bio je dvostruki strijelac za Siti Ilkaj Gundogan, koji je prvo postigao fantastičan pogodak u 12. sekundu utakmice, što je najbrži gol ikad u najstarijem takmičenju na svijetu, a potom i gol za trijumf u 51. minutu.

Između dva pogotka njemačkog reprezentativca Јunajted je izjednačio golom Bruna Fernandesa u 33. minutu.

Tim Pepa Gvardiole koji je odavno obezbijedio treću titulu u nizu, došao je do duple krune, druge u istoriji, a priliku za spektakularnu "tripletu" imaće naredne subote u finalu Lige šampiona protiv Intera u Istanbulu.