10/06/2023 |  18:11 ⇒ 11/06/2023 | 07:47 | Autor: RTRS

Švjontek pobjednica Rolan Garosa

Poljakinja Iga Švjontek odbranila je titulu na Rolan Garosu pobjedom nad Karolinom Muhovom rezultatom 2:1 (6:2, 5:7, 6:4).
Iga Švjontek (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON) -
Iga Švjontek (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Švjontek je poslije skoro tri sata uspjela da savlada češku teniserku i to tako što je u trećem, odlučujućem setu, napravila veliki preokret.

Branioc trofeja je krenula furiozno do te mjere da je prvi set riješila u svoju korist sa ekspresnih 6:3, a onda povela sa 3:0 u drugom.

Međutim, Muhova se tada "pojavila" u ovom finalu i uzvratila udarac. Najpre je izjednačila, a onda i napravila brejk za 5:4 i servirala za drugi set.

Nije uspjela tada, ali jeste nešto kasnije kada je servis Ige Švjontek potpuno stao i Čehinja je uspjela još jednom da ga oduzme, a potom i poravna rezultat u setovima sa 7:5.

U trećem smo ponovo gledali reviju brejkova, a konstantno je prednost imala Muhova, povevši sa 2:0.

Švjontek se vratila, ali ponovo poklekla, kada je Muhova napravila brejk za 4:3 i imala je servis.

Ali, tada kreće nova serija Poljakinje, pravi dva vezana brejka i dolazi do svoje četvrte gren slem titule.

Podsjećamo, sutra od 15.30 časova u velikom finalu muškog turnira sastaju se Srbin Novak Đoković i Kasper Rud iz Norveške.