08/09/2023 | 14:57 ⇒ 14:57 | Autor: sputniknews.com
Lavrov upozorava: Postoji prijetnja od dizanja u vazduh gasovoda Turski tok i Plavi tok
Moskva raspolaže informacijama da postoji opasnost od dizanja u vazduh gasovoda Turski tok i Plavi tok u Crnom moru, izjavio je ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov tokom posjete Bangladešu.

Sergej Lavrov (foto: EPA-EFE/MONIRUL ALAM)
Kako je rekao, Ukrajina je humanitarne koridore u Crnom moru koristila za napade na ruske civilne i vojne brodove koji su čuvali energetsku infrastrukturu.
- Pokušali su da napadnu vojne brodove koji su patrolirali akvatorijom gde se nalaze gasovodi Turski i Plavi tok. Patrole su uvedene jer postoji informacija da pokušavaju da ih dignu u vazduh poput gasovoda u Baltičkom moru - rekao je Lavrov.
Prethodno je o tome upozorio i ruski predsjednik Vladimir Putin rekavši da postoji opasnost od terorističkih napada na Turski i Plavi tok i to uz pomoć dronova.
