Ljekari Srpske i Srbije nakon komplikovane operacije: I najteže stvari moguće uz dobru saradnju (VIDEO)
- Univerzitetsko klinički centar Republike Srpske je sada kompletan, podigli smo nivo zdravstvene usluge formiranjem Klinike za kardiohirurgiju - rekao je Šobot.
Šobot je naveo da je na Klinici za kardiohirurgiju izvršeno 300 uspješnih operacija na koje su ponosni.
- Ovo je izuzetno odgovoran i težak posao, motivacija je kad spasite mlad ljudski život. Ovo nam daje snagu i motiv da nastavimo dalje da radimo - istakao je Šobot.
Šobot navodi da bez saradnje sa kolegama iz Srbije kardiohirurgija danas ne bi ni postojala.
- Godinama učimo od njih i sarađujemo sa njima i bez Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" i Klinike za kardiohirurgiju Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" ne bi bilo ni kardiohirurgije u Banjaluci. Zajedno snmo se borili od samog početka, od osnivanja do nabavljanja opreme i svega potrebnog kako bi banjalučka kardiohirurgija bila ovakva kakva danas jeste - zaključio je Šobot.
Petar Vuković, zamjenik upravnika Klinike za kardiohirurgiju Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" naveo je da je čast i zadovoljstvo da sa kolegama iz Banjaluke rade zajedno.
- To je sada ustaljena stvar gdje sarađujemo. UKC je jedna ozbiljna institucija u kojoj se osjećamo kao kod svoje kuće. Vidimo jedan veliki napredak koji će u budućnosti biti još veći - rekao je Vuković.
Kardiohirurg Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" Beograd, Miodrag Perić navodi da je sve besprijekorno urađeno na vrijeme i da je na kraju sve bilo onako kako su ljekari očekivali.
- I najteže stvari su moguće kada postoji saradnja i dobri međuljudski odnosi - naveo je Perić i zaključio da građani Srpske imaju savršene ljekare na Univerzitetsko kliničkom centru.
Podsjetimo, pravovremenom, komplikovanom operacijom tim ljekara Univerzitetskog kliničkog centra u Banjluci je prije koji dan spasio osobu kojoj je napukla srčana pretkomora.
Zahvat je bio komplikovan i sekunde su odlučivale o životu.