10/09/2023 |  21:55 ⇒ 11/09/2023 | 01:38 | Autor: RTRS

Finale US opena: Đoković osvojio Njujork u tri seta (FOTO/VIDEO)

Novak Đoković savladao je Danila Medvedeva u finalu US opena sa 3:0.
Novak Đoković (foto: EPA-EFE/JUSTIN LANE) -
Novak Đoković (foto: EPA-EFE/JUSTIN LANE)

Po setovima je bilo 6:3, 7:6 (5) i 6:3.

Potvrdio je brejk Đoković, vodi 5:2! Јoš samo malo do slavlja.....

Ponovo brejk Đokovića! Odlična igra nekoliko spektakularnih poena za 4:2. Јoš dva gema do trijumfa.

Vraća Medvedev brejk, sada je 3:2. Šteta, da je ovaj gem Đoković uzeo, bio bi na korak od titule.

Brejk Đokovića, za 3:1! Sada Srbin ima sve što mu je potrebno za titulu u Njujorku.

Treći set sa sigurnim servisima, Novak ima 2:1, ali još uvijek bez brejka.

Medvedev je u pauzi između drugog i trećeg seta uzeo medicinski tajm aut, problemi sa lijevim ramenom.

Đoković vodi 2:0 u setovima. Majstor taj brejka dobio je sa 7:5, iako je Rus imao vodstva 3:1, 5:4, srpski as je još jednom pokazao da je najbolji na svijetu!

Јoš jedan maratonski gem, 12 minuta, i Đoković je spasio brejk i set loptu, za izjednačenje, i taj brejk, 6:6

Medvedev obezbijedio taj brejk u drugom setu. Imao je Đoković 40:40, ali ponovo dobri servisi Rusa za 6:5.

Dva sata tenisa u finalu, drugi set neizvjestan 5:5.

Kakav gem Đokovića! Nije dao brejk, imao je edvedev priliku, a gem je trajao 13 minuta.  Idemo dalje, 4:4

Šteta! Maratonski gem, Đoković je imao brejk priliku, nekoliko izjednačenja, ali do gema nije stigao. Rus vodi 4:3

Igra se gem za gemom. Medvedev je popravio servis, Đoković iako prijeti, Rus drži za sada svoj servis. Trenutno je 3:3 u drugom setu.

Gem Đokoviću bez poena za protivnika! 1:1

Žestok prvi gem drugog seta, Đoković je stigao do izjednačenja na 40:40 na servis protivnika, a ponovo je sve vraćeno na nulu poslije nove duple greške Medvedeva. Rus je volejem stekao novu prednost, a Đokovićevom greškom i do gema. Medvedev poveo sa 0:1.

----

Na kraju ipak, poslije 50 minuta borbe, set za Novaka Đokovića! 6:3 za srpskog asa.

Imao je Đoković dvije set lopte na servis Medvedeva, ali Rus je dobrim servisima obje spasio, 5:3 za Đokovića i servis za prvi set.

Igra se gem za gemom, Đoković vodi 4:1. Јoš dva gema do prvog seta.

Sjajan početak srpskog asa, koji je odmah napravio brejk, i ima prednost od 3:0 u prvom setu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Đoković je prije dvije godine izgubio od najboljeg ruskog tenisera upravo u finalu US Opena, pa će na putu ka rekordnoj 24. Grend slem tituli imati dodatni motiv.

Đokoviću je ovo 10. finale u Njujorku, a do sada ima tro trofeja. Srpski as u polufinalu bio je bolji od domaćeg tenisera bena Šeldona, dok je Medvedev savladao Španca Karlosa Alkaraza.

Ovo će Đokoviću i Medevedevu biti 15 međusobni duel, a Srbin vodi 9-5.