16/09/2023 |  18:07 | Autor: B92

Vlahović obilježio derbi Serije A

Fudbaleri Јuventusa slavili su u Torinu protiv Lacija sa 3:1, u jednom od derbija četvrtog kola Serije A.
Dušan Vlahović (Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO, ilustracija) -
Dušan Vlahović (Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO, ilustracija)

Na meču je najefikasniji bio srpski reprezentativac Dušan Vlahović sa dva pogotka, dvije majstorije desnom, slabijom nogom.

Da će ovo biti dobro popodne za srpskog napadača vidjelo se u 10. minutu, kada je sjajno reagovao poslije ubačaja Lokatelija i savladao Provedela prvi put.

Već u 26. minutu, domaći su povisili prednost, iskoristivši smušenu reakciju odbrane gostiju.

Rabio je samo ostavio loptu, koju je Kjeza lijevom nogom zakucao u bliži ugao za novu radost u Torinu.

Nadu Laciju vratio je Luis Alberto u 64. minutu, inteligentnim udarcem sa distance je prevario Ščensnog.

Kratko je trajala ta nada gostiju, pošto je Vlahović u 67. na fenomenalan način umirio dugu loptu Mekenija, namjestio se, a onda desnom nogom još jednom pogodio mrežu Provedela.

Јuventus je podsjetio na stare dane i ovo im je treća pobjeda, 10. poen, koji im trenutno donosi prvo mjesto na tabeli.

Lacio već sada ozbiljno zaostaje, pošto im je ovo treći poraz u sezoni.