20/09/2023 |  08:22 | Autor: RTS

"Petarda" Barselone protiv Antverpena, Porto bolji od Šahtjora

Fudbaleri Barselone ubjedljivo su savladali Antverpen sa 5:0 u prvom kolu Grupe H Lige šampiona, u istoj skupini Porto je bio bolji od Šahtjora sa 3:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.
FK Barselona (Foto:  EPA-EFE/Enric Fontcuberta) -
FK Barselona (Foto: EPA-EFE/Enric Fontcuberta)

Barselona je "petardom" otvorila ovogodišnje učešće u najjačem klupskom fudbalskom takmičenju na svijetu.

Prvi gol za Katalonce postigao je Žoao Feliks u 11. minutu na asistenciju Gundogana. Portugalac je kasnije, u 19. minutu asistirao Levandovskom koji je duplirao prednost na 2:0. Konaččnih 3:0 na poluvremenu postavio je Bataj autogolom skrenuvši šut koji je uputio Rafinja.

Gavi je u 54. minutu povisio prednost domaćina na 4:0, da bi konačni rezultat postavio Žoao Feliks u 66. minutu na asistenciju Rafinje.

Porto je u Hamburgu savladao ekipu Šahtjora sa 3:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Portugalska ekipa do prednosti stigla je već u 8. minutu golom Galena, da bi nominalni domaćin u 13. minutu izjednačio preko Kelsija na asistenciju Konoppljanke.

Galeno je u 15. minutu vratio prednost gostima, da bi Mehdi Taremi u 29. minutu postavio konačnih 3:1.