

Marinović pred meč sa Širokim: Ako ispunimo zacrtano, rezultat neće izostati

Utakmica na stadionu "Pecara" igra se sutra sa početkom u 18 časova i 30 minuta.
Trener kluba iz Platonove Vinko Marinović pozitivno je govotio o ekipi Šorokog, uvjerenja da ako njegova ekipa ispuni sve zadatke, pozitivan rezultat neće izostati.
- Nalazimo se u jednoj pozitivnoj seriji, u Tuzli smo odigrali na najbolji mogući način. Očekuje nas utakmica protiv prvoplasiranog Širokog brijega. Radi se o jako kvalitetnoj ekipi koja ima pet pobjeda i jednu neriješenu utakmicu, što dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Čvrsta su i organizovana ekipa. Dali su devet, a primili tri gola što nam dovoljno govori o njihovom kvalitetu u oba pravca. Sutra moramo imati maksimalan fokus u svim fazama igre. Obično u ovakvim derbi utakmicama, svaki detalj može da odluči utakmicu. To smo vidjeli i u meču Širokog i Sarajeva. Biće ovo jako bitna utakmica za obje ekipe, mi smo u dobrom raspoloženju i sigurno da ako ispunimo sve zadatke u igri možemo doći do pozitivnog rezultata - rekao je Marinović.
Roslan Barski, vezni fudbaler Borca očekuje neugodan susret u Širokom Brijegu.
- Očekuje nas teška utakmica, obje ekipe su u dobrom zamahu. Naravno da poštujemo našeg protivnika, ali kao i svaku, želimo da pobijedimo ovu utakmicu i popnemo se na vrh tabele - naveo je Barski.
U prvih šest kola Premijer lige BiH, Široki brijeg je lider šampionata sa 16 bodova, dok je Borac na drugoj poziciji sa bodom manje.