26/09/2023 |  17:20 | Autor: RTRS

Zverev osvojio turnir u kineskom Čengduu

Njemački teniser Aleksander Zverev osvojio je ATP turnir u Čengduu, pošto je danas u finalu pobijedio Rusa Romana Safiulina 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), 6:3.
Aleksandar Zverev (Foto: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD, ilustracija) -
Aleksandar Zverev (Foto: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD, ilustracija)

Meč je trajao nešto manje od tri časa. Zverev je deseti teniser svijeta, dok je Safiulin trenutno 55. na ATP listi.

Ovo je bio drugi međusobni duel njemačkog i ruskog tenisera, a drugi trijumf Zvereva.

U prvom setu igralo se gem za gem, a pobjednik je odlučen tek u taj-brejku, koji je pripao Safiulinu 7:2.

Rus je poveo 2:0 na startu drugog seta, ali je Zverev izjednačio na 2:2. Potom se igralo gem za gem, a Nijemac je osvojio drugi set pošto je u taj-brejku bilo 7:5.

Zverev je u trećem setu napravio brejk u četvrtom gemu, a onda je održavao prednost od tri gema i meč je mirno priveo kraju rezultatom 6:3.

Zverev je trijumfom u Kini stigao do 21. trofeja u karijeri, a drugog u ovoj sezoni.

Safiulin još nije osvojio nijednu ATP titulu.

Nijemac je za trijumf u Kini dobio novčanu nagradu od 174.340 dolara i 250 poena za ATP listu, dok je ruskom teniseru pripalo 102.285 i 150 poena.

ATP turnir u Čengduu igrao se za nagradni fond od 1.152.804 dolara.