27/09/2023 |  20:10 ⇒ 20:20 | Autor: RTRS

Borac perfektan u Širokom, sa "Pecare" sav plijen ide u Banjaluku (FOTO)

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su u Širokom Brijegu istoimenu ekipu, rezultatom 2:0 u zaostalom susretu prvog kola Premijer lige BiH.
Široki Brijeg - Borac - Foto: Ustupljena fotografija
Široki Brijeg - BoracFoto: Ustupljena fotografija

Puleni Vinka Marinovića slavili su na stadionu "Pecara" golovima Јove Lukića u 5, odnosno Damira Hrelja u 8. minutu susreta.

Ovim trijumfom, "crveno-plavi" su zauzeli lidersku poziciju na tabeli Premijer lige BiH sa 18 bodova, dva više od današnjeg protivnika, koji na drugoj poziciji slijedi ekipu iz Platonove ulice.

Široki Brijeg - Borac (Ustupljena fotografija)

Fudbaleri Borca u nedjelju, 1. oktobra na Gradskom stadionu u Banjaluci dočekuju Velež, od 20 časova i 45 minuta, u devetom kolu najkvalitetnijeg fudbalskog takmičenja u BiH, dok Široki brijeg dan kasnije gostuje sarajevskom Željezničaru.

Podsjećamo, ranije danas, ekipa Tuzla siti poražena je na svom terenu rezultatom 4:2 od sastava Zrinjskog, u zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige BiH.