01/10/2023 |  19:17 | Autor: Agencije

Partizan na vrhu Superlige

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobjedu u Kruševcu protiv Napretka rezultatom 2:0 (1:0) u utakmici 10. kola Mocartbet Superlige Srbije.
FK Partizan - Foto: RTRS
FK PartizanFoto: RTRS

Crno-bijeli su nastavili niz pobjeda i povećali ga na sedam.

Prvi put od početka 2022. godine su se osamili na čelu tabele srpskog šampionata.

Sada izabranici Igora Duljaja imaju dva boda više od TSC-a i čak četiri više u odnosu na najvećeg rivala, Crvenu zvezdu.

To je pozicija koju je malo ko prognozirao prije početka sezone.

Partizan je Pod Bagdalom djelovao najsigurnije od početka sezone u svakom segmentu igre.

Odbrana je bila izuzetno sigurna i držala igrače Napretka daleko od svog gola, dok su Frenk Kanute i Kristijan Belić na sredini terena potpuno kontrolisali tempo.

Krilni igrači, Kvinsi Menig i Aldo Kalulu, često su pravili pometnju u igri jedan na jedan, a vrlo zapaženu partiju imao je i Bibars Natho.

Napredak nije uzvraćao, a "parni valjak" nikada nije bio sigurniji u Kruševcu, u posljednjih desetak godina.

Belić je u drugom minutu nadoknade centrirao na peterac sa desne strane, a Kalulu odatle potpuno sam zatresao mrežu.

Јedini pravi šut Napretka ka golu uputio je Milan Bojović u 68. minutu, ali je Aleksandar Јovanović to odbranio.

Aldo Kalulu je u 74. minutu promašio novi zicer, ali je minut kasnije postalo jasno da to neće koštati crno-bijele.

Rezervista Gajas Zahid je poslao centaršut na peterac, a tamo je loše reagovao desni bek Napretka Stefan Јovanović i zatresao je sopstvenu mrežu.

Nakon toga je sve bilo riješeno i više se ništa značajnije nije dogodilo. Otpor Napretka je bio slomljen, a Partizan je rutinski priveo meč kraju.