latinica  ћирилица
20/11/2023 |  12:43 | Autor: Agencije

Stojkovićeva zaustavljena na Merdaru

Pomoćnik direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovi Metohiju Јelena Stojković zaustavljena je danas na administrativnom prelazu Merdare i nije joj bio dozvoljen ulazak, rekao je predsjednik Privremenog organa opštine Obilić Goran Dančetović.
GP Merdare (Foto:  TANJUG/ DOPISNIK KiM/) -
GP Merdare (Foto: TANJUG/ DOPISNIK KiM/)

Stojkovićeva je trebalo da posjeti porodicu Ađančić iz Babinog Mosta, koja će zahvaljujući pomoći Kancelarije za KiM i Privremenog organa Obilić dobiti novu kuću od 124 kvadrata, javio je Kosovo onlajn.

Dančetović je poručio da će institucije nastaviti da pomažu svom narodu na Kosovu i Metohiji.

- Јelenu Stojković na Merdaru zaustavile su Privremene institucije iz Prištne, ali naše prisustvo ovdje je dokaz da i takvi potezi ne mogu da zaustave pomoć koju pružamo narodu ovdje. Bez obzira na taj vid represije, mi smo prisutni svakodnevno kod naših ljudi - rekao je on.

Dančetović je najavio i posjetu porodici Radojice Milića u Plemetini koja je opljačkana prije desetak dana.

- I njima je obezbijeđena adekvtana pomoć za nadoknadu štete koju su imali, tako da neće zaustaviti ono što smo mi planirali da ponudimo našem narodu - istakao je on.