26/11/2023 |  07:43 ⇒ 08:26 | Autor: RTS

Bogdanović efikasan i u pobjedi Atlante nad Vašingtonom (VIDEO)

Košarkaši Atlanta Hoksa pobijedili su u gostima Vašington Vizardse 136:108. Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović pružio je još jednu dobru partiju.
Bogdan Bogdanović (Foto: EPA/CJ GUNTHER SHUTTERSTOCK OUT) -
Bogdan Bogdanović (Foto: EPA/CJ GUNTHER SHUTTERSTOCK OUT)

Atlanta je na gostovanju u prestonici lako pobijedila domaću ekipu kojom je upisala drugu pobjedu u nizu.

Tim Kvina Snajdera dobro je otvorio utakmicu. Nakon prve dionice koja je pripala gostima sa 34:30. Atlanta je zaigrala bolje i povela sa 12 poena prednosti do kraja poluvremena.

Najveću razliku "jastrebovi" su napravili u trećoj četvrtini kada su zahvaljujući dosta boljim procentima realizacije šuta iz igre došli do skoro 30 poena prednosti pred početak posljednjeg perioda.

Snajder je u posljednjoj četvrtini usljed velike prednosti ekipe iskoristio priliku da da svim igračima iz rostera šansu da se nađu na parketu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Tre Јang sa 26 poena i 10 asistencija, Deandre Hanter doprinio je sa 20.

Bogdan Bogdanović je ponovo bio jedan od najekonomičnijih igrača Hoksa sa velikim brojem poena.

Kapiten reprezentacije Srbije je za 20 minuta na parketu postigao 15 poena uz tri skoka i šest od devet pogođenih šuteva iz igre.

Bek Atlante od starta sezone u prosjeku bilježi 15,4 poena čime je uznapredovao u odnosu na prethodne dvije sezone u kojima je u istom uzorku utakmica imao 14,3 odnosno 13, 6 poena po meču.