28/11/2023 |  08:15 ⇒ 08:18 | Autor: RTS

I bez Јokića Denver nadigrao LA Kliperse (VIDEO)

Košarkaši Denvera nadigrali su LA Kliperse sa 113:104 na gostovanju iako u sastavu nisu imali vođu tima Nikolu Јokića koji prvi put u sezoni nije bio u sastavu tima, jer je imao bolove u leđima. Denver je u efikasnosti predvodio Redži DŽekson koji je do skora bio upravo u sastavu Klipersa.
Denver Nagetsi (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN, ilustracija) -
Denver Nagetsi (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN, ilustracija)

Proslavljeni srpski centar Nikola Јokić je poslije odlične igre u pobjedi nad San Antoniom osetio bolove u leđima, pa je Denver počeo meč sa LA Klipersima bez njega u sastavu iako su do sada najčešće gubili takve mečeve.

Malo je nedostajalo da se takva situacija i sada ponovi, ali je Denver u samom finišu vrlo izjednačene igre uspio da pojača tempo i dođe do prednosti kojom je obezbijedio pobedu.

U posljednjoj četvrtini, koju su dobili sa 20 poena razlike, serijom 18:4 načinili su odlučujući preokret i slavili pobjedu na gostovanju.

Tim je u efikasnosti predvodio Redži DŽekson koji je za 40 minuta igre ostvario dvostruki dvocifren učinak sa 35 poena i 13 asistencija uz 5 skokova.

Odlično ga je pratio Deandre DŽordan sa 21 poenom i 13 skokova, a Holidej i Koldvel-Poup su dodali po 12 poena.

Na gostovanju je slavio i Vašington nad Detroitom sa 126:107 u derbiju začelja Istočne konferencije, a košarkaši Filadelfije deklasirali su tim LA Lejkersa sa čak 138:94 u utakmici na kojoj je Lebron DŽejms postao igrač sa najviše odigranih minuta u istoriji NBA lige.