

Košarac: BiH nikada neće priznati tzv. Kosovo, dok postoje strukture okupljene oko Dodika

- Dobro je poznato da BiH nikada neće priznati tzv. Kosovo dok god srpski predstavnici iz Republike Srpske iz ove strukture okupljene oko predsjednika Srpske Dodika sjede u institucijama BiH. To se nikada neće desiti. Mi i u nekim drugim globalnim kretanjima pratimo jedni druge - rekao je Košarac novinarima u Beogradu, gdje je učestvovao na Beogradskom ekonomskom forumu.
Kada je u pitanju ekonomska saradnja, Košarac je rekao da je vidljivo da Srpska ima podršku rukovodstva Srbije u mnogim projektima.
- Vidljivo je da Srpska na adekvatan način prati politička kretanja u Srbiji i sve ono što se tiče Srbije - rekao je Košarac, dodajući da zavidan nivo jedinstva političkih rukovodstava dvije republike daje snagu i Srbiji i Srpskoj.
Kada je u pitanju spoljnotrgovinska razmjena, Košarac je napomenuo da je Srbija jedan od važnih partnera BiH i Srpskoj.
- Dobro je poznato da imamo nekoliko važnih zajedničkih projekata u oblasti energetike, da želimo da afirmišemo i druge projekte. Јednostavno, mogu da kažem da iz aspekta ukupnih odnosa Srbije i Republike Srpske, to može biti samo udžbeničkih primjer kako i na koji način mogu da sarađuju dvije države - rekao je Košarac.