01/12/2023 |  08:56 | Autor: RTS

Bogdanović odličan u pobjedi Atlante nad San Antoniom (VIDEO)

Košarkaši Atlante nadigrali su San Antonio Sparse sa 137:135 na gostovanju, a Bogdan Bogdanović je novom odličnom igrom dao doprinos pobjedi. U efiikasnosti tim je predvodio Tre Јang sa čak 45 postignutih poena.
NBA: San Antonio-Atlanta (Foto: EPA-EFE/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT) -
NBA: San Antonio-Atlanta (Foto: EPA-EFE/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT)

Poslije poraza na gostovanju od Klivlenda u prošloj utakmici, Atlanta se na gostovanju San Antoniju vratila na pobjedničku stazu.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je nastavio sa odličnim igrama i meč završio kao treći na listi strijelaca pobjedničkog tima.

Bogdanović je meč završio sa 14 postignutih poena uz dva skoka i tri asistencije, čime je svih 14 utakmica u novembru završio dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Tre Јang sa 65 poena uz 14 asistencija i četiri skoka, a slijedio ga je Dežonte Marej sa 24 poena uz tri skoka i dvije asistencije.

Sparsima nije bilo mnogo od pomoći što su DŽeremi Sošan sa 33 i Dejvis Vasel sa 25 poena bili najefikasniji igrači meča.

San Antonio je dobro ušao u meč i dobio prvu četvrtinu ali su gosti u nastavku preuzeli inicijativu, uspjeli da načine rezultatski preokret, a potom i sačuvaju prednost za pobjedu.

Na svom terenu slavio je Čikago protiv Milvokija sa 120:113 poslije ravnopravnog nadmetanja i produžetka, a sjajnom igrom predvodio ih je crnogorski reprezentativac Nikola Vučević.

Vučević je utakmicu završio sa novim dvostrukim dvocifrenim učinkom od 29 poena uz deset skokova i šest asistencija i postao igrač sa najviše dabl-dabl učinaka u posljednjih desetak godina.

Milvokiju od koristi nije bila ni nova odlična igra Grka Јanisa Adetokumba koji je ubacio 26 poena uz 14 skokova i pet asistencija.