06/12/2023 |  20:02 | Autor: RTS

Fudbaleri Zvezde u četvrtfinalu Kupa Srbije, demoliran niški Radnički

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobjedom od 5:0 (5:0) nad niškim Radničkim na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.
Fudbaleri Crvene zvezde (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC, ilustracija) -
Fudbaleri Crvene zvezde (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC, ilustracija)

Snijeg u Beogradu je počeo konkretnije da pada baš kako se približavao početak utakmice između domaćih crveno-bijelih i Nišlija.

Dok je tanki snježni prekrivač još bio postojan na travi Marakane, desila se prava "lavina" pogodaka u mreži Radničkog.

Svih pet pogodaka na utakmici je Zvezda postigla u prvih 45 minuta.

Krenulo je od mladog Nikole Kneževića u 12. minutu. Nadovezao se Aleksandar Katai odličnim lobom u 18. minutu za dupliranu prednost, pa je i Šerif Endiaj zatresao mrežu dva minuta kasnije.

U strijelce su se potom upisali Vladimir Lučić u 26. i Žan Filip Kraso u 38. minutu iz penala.

Zvezdu čekaju još dva duela na svom stadonu.

Prvo slijede obaveze u Superligi Srbije, jer 9. decembra igraju protiv Mladosti iz Lučana.

Zatim, za kraj evropske sezone dolazi Mančester siti 13. decembra.

Radnički Niš u sljedećoj utakmici dočekuje Partizan na "Čairu".

Plasman u četvrtfinale su obezbijedili Novi Pazar, Radnički 1923, OFK Vršac, Voždovac, Čukarički i Vojvodina.

Sutra od 16.00 časova igra se posljednji duel ove faze Kupa Srbije između Partizana i Grafičara u Humskoj.