09/12/2023 |  14:55 ⇒ 19:53 | Autor: RTRS

Borac bolji od Zvijezde 09; Sloga slavila protiv Posušja

Fudbaleri Borca nastavili su pobjedonosni niz u Premijer ligi BiH, pošto su kao gosti savladali Zvijezdu 09 (1:2).
FK Zvijezda 09 - FK Borac - Foto: Ustupljena fotografija
FK Zvijezda 09 - FK BoracFoto: Ustupljena fotografija

Golove za "crveno-plave" postigli su Kvržić u 44. minutu, te Čavić u 56. minutu, dok je strijelac za tim iz Etno sela Stanišići bio Ivančić u 75. minutu. Ovim trijumfom Borac je učvrstio lidersku poziciju na tabeli, sada imaju 43 boda, dok je Zvijezda 09 i dalje fenjeraš sa samo osam bodova na svom kontu.

Treći predstavnik iz Republike Srpske, fudbaleri Sloge savladali su minimalnim rezultatom Posušje (1:0). Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Nikolić u 65. minutu. Izabranici Vlade Јagodića nalaze se trenutno na visokoj petoj poziciji sa 27 bodova.

Sarajevo je kao domaćin bilo bolje od Goška (3:0).

Јuče je Velež kao gost savladao na "Grbavici" sastav Željezničara (0:1).

Sutra su na programu i preostale dvije utakmice, Igman u Konjicu dočekuje Tuzla siti, dok je Široki Brijeg domaćin Zrinjskom.