16/02/2024 |  18:59 ⇒ 19:00 | Autor: TANЈUG

Košarkaši Crvene zvezde u finalu Kupa "Radivoja Koraća"

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa "Radivoja Koraća" u Nišu, pošto su danas pobijedili ekipu Čačka 94 rezultatom 87:52 u meču polufinala.
Čačak 94 - Crvena zvezda (Foto:TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIĆ/bs) -
Čačak 94 - Crvena zvezda (Foto:TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIĆ/bs)

Košarkaši Čačka 94 su bolje otvorili utakmicu i uspostavili tempo igre.

Uspjeli su da dođu do prednosti od četiri poena ali je Teodosić poenima i asistencijama donio svom timu izjednačenje pred kraj četvrtine.

U drugoj dionici Crvena zvezda je zaigrala raznovrsnije u napadu, uglavnom preko Teodosića i Dos Santosa.

Na drugoj strani se Čačak 94 mučio u realizaciji svojih napada, zbog čega je prednost "crveno-bijelih" narasla na 12 poena.

U trećoj četvrtini košarkaši Crvene zvezde su nastavili gdje su stali na kraju prvog poluvremena.

Napad Čačka 94 je potpuno stao, "crveno-beli" su igrali odbranu agresivnije iz minuta u minut.

Prednost je pritom samo rasla tokom posljednje dionice, dok je na kraju iznosila 35 poena.

U finalu nacionalnog kupa Crvena zvezda će igrati sa boljim iz duela Partizana i Vojvodine, koji svoje polufnale igraju večeras od 21 čas.