17/02/2024 |  15:11 ⇒ 17:38 | Autor: sputniknews.com

Delfini porazom završili Svjetsko prvenstvo

Srpski vaterpolisti završili su Svjetsko prvenstvo u Dohi kao šesti poslije poraza od Grčke rezultatom 15:11.
Vaterpolo reprezentacija Srbije (Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes, ilustracija) -
Vaterpolo reprezentacija Srbije (Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes, ilustracija)

Dobro su startovali Delfini, poveli su golom Petra Јakšića, ali odgovor je ubrzo stigao i već poslije šest minuta igre Grci su došli do preokreta, odnosno dva gola prednosti.

Srpski vaterpolisti nisu imali odgovor u odbrani, bilo je mnogo propusta, ali nije bila dobro ni u napadu gdje su se šanse redom propuštale. Sa tri gola zaostatka Srbija je završila prvu dionicu.

Nije dobro počela ni druga, odmah su Grci postigli i šest gol na meču, ali na sreću Nemanja Ubović je brzo vratio razliku na tri gola.

Tek pred kraj druge dionice stao je šut Grcima, ali razlika je ostala ista jer Delfini ponovo nisu koristili priliku da kazne greške protivnika.

Iskustvo Dušana Mandića sjajno se vidjelo u završnici treće dionice odnosno u posljednjoj sekundi kada je postigao gol i smanjio razliku na samo jedan gol.

Prošlo je dva i po minuta bez gola na obje strane, ali ponovo Delfini nisu iskoristili pad koncentracije u grčkom timu koji je brzo uspio da dođe ponovo do tri gola prednosti.

Na kraju Srbija se više nije budila, a Grci su bez problema obezbijedili peto mjesto.

Najbolji strijelac meča bio je Radomir Drašović sa tri postignuta gola.