17/02/2024 |  18:14 | Autor: TANЈUG

Fudbaleri Partizana ubjedljivo pobijedili IMT

Fudbaleri Partizana pobijedili su IMT rezultatom 5:2 i tako zadržali prvo mjesto na tabeli Superlige Srbije poslije 21. kola.
Fudbaleri Partizana (foto: TANJUG/ NEBOJŠA RAUS/ bg) -
Fudbaleri Partizana (foto: TANJUG/ NEBOJŠA RAUS/ bg)

Partizan je poveo u 24. minutu, Ksander Severina je poslije soloprodora postigao gol iskosa sa desetak metara. U 30. minutu zbog povrede mišića van igre je morao najbolji strijelac Partizana Mateus Saldanja.

U 45+1. minutu poslije kornera Aleksandra Filipovića na 2:0 je povisio debitant u "crno-bijelom" dresu Bojan Kovačević, poslao je loptu u gol udarcem nogom iz peterca.

U 49. minutu kapiten Partizana Svetozar Marković je poslije udarca Vladimira Radočaja skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Partizan je povećao na 3:1 golom Gajasa Zahida u 67. minutu, koji je loše izveo penal, ali je natrčao na odbijenu loptu i smjestio je u mrežu.

U 77. minutu Radočaj je morao van igre zbog druge javne opomene, pa su gosti meč okončali sa desetoricom, ali su i sa igračem manje smanjili na 2:3 golom Miloša Lukovića sa penala u 81. minutu.

U finišu meča još dva debitanta u redovima Partizana su golovima postavile konačan rezultat. Denil Kastiljo je bio strijelac u 86. minutu, a Јung-Јun Goh u 90.

Partizan je zadržao prvo mjesto sa 53 boda, jednim više od drugoplasirane Crvene zvezde, dok je IMT 12. sa 21 bodom.

U narednom kolu Partizan gostuje posljednjeplasiranom Radniku, dok će IMT dočekati niški Radnički.