20/02/2024 |  11:12 ⇒ 11:30 | Autor: Agencije

Preminuo legendarni reprezentativac Njemačke Andreas Breme (VIDEO)

Legendarni njemački fudbaler i svijetski prvak iz 1990. Andreas Breme iznenada je preminuo u 64. godini, saopštio je Bajern Minhen.
Andreas Breme (Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL) -
Andreas Breme (Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

- Bajern je izuzetno tužan zbog iznenadne smrti Andreasa Bremea. Izražavamo najdublje saučešće njegovoj porodici i prijateljima. Breme će zauvijek ostati u našim srcima, kao svjetski šampion i, još važnije, kao veoma posebna osoba. Zauvijek će ostati dio porodice. Počivaj u miru, dragi Andi - napisao je Bajern na Tviteru.

Najveći dio karijere Breme je proveo u milanskom Interu (1988-1992). Igrao je za Bajern od 1986. do 1988. godine, a bio je član i Sarbrikena i Kajzerslauterna, kao i španske Saragose.

Za reprezentaciju Zapadne Njemačke, sa kojom je 1990. godine postao prvak svijeta u Italiji, odigrao je 86 mečeva i postigao osam golova.

Bio je strijelac i u finalu pomenutog Mundijala, za pobjedu Zapadne Njemačke nad Argentinom (1:0). Јedini gol na meču, vrijedan titule šampiona svijeta, postigao je iz penala u 85. minutu.

Zapadna Njemačka je prethodno bila u grupi D sa reprezentacijom Јugoslavije koju je ubjedljivo savladala na "San Siru" rezultatom 4:1. Breme je počeo meč u prvoj postavi Nijemaca i dobio žuti karton već u sedmom minutu.

U kratkoj trenerskoj karijeri, Breme je predvodio sa klupe klubove iz domovine - Kajzerslautern (2000-2002) i Unterhahing (2004-2005).