22/02/2024 |  18:41 | Autor: B92

Češki tinejdžer pobijedio i Rubljova

Mladi češki teniser Јakub Menšik ostvario je još jednu veliku pobjedu na ATP turniru u Dohi, pošto je u dva seta nadigrao i petog igrača svijeta Andreja Rubljova.
Јakub Menšik (foto: EPA-EFE/MAST IRHAM) -
Јakub Menšik (foto: EPA-EFE/MAST IRHAM)

Poslije Endija Marija, 18-godišnji Čeh je za manje od 100 minuta izbacio Rusa rezultatom 2:0 (6:4, 7:6).

Menšik, koji ne skriva da mu je idol Novak Đoković i sa kojim je trenirao u Crnoj Gori, u prvom setu je napravio brejk u sedmom gemu i to mu je bilo dovoljno.

Rutinski je servirao i sačuvao prednost osvojivši prvi set poslije 38 minuta.

Drugi set je trajao sat vremena i nije bilo brejka. S tim da je Rubljov u 12. gemu imao set loptu koju nije iskoristio.

U taj-brejku je Menšik propustio jednu meč-loptu pri rezultatu 6:5 i svom servisu, ali je drugu iskoristio i sa 8:6 proslavio plasman u polufinale.

Tamo će mu rival biti pobjednik francuskog okršaja između Uga Umberta i Gaela Monfilsa.

Drugi polufinalni par činiće Aleksej Popirin i Karen Hačanov.