23/02/2024 |  22:08 ⇒ 22:27 | Autor: RTRS

Srbija pobijedila Finsku na startu kvalifikacija za Evrobasket

Košarkaši Srbije upisali su pobjedu u dvorani "Aleksandar Nikolić" protiv Finske rezultatom 77:61 na startu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.
Srbija - Finska (Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić) -
Srbija - Finska (Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić)

Mučila se Srbija sve do polovine treće dionice da slomi otpor Finaca koji su uprkos tome što utakmica za njih nema rezultatski značaj pružili odličnu partiju, naročito u prvom poluvremenu.

Nakon loše dvije i po četvrtine, Srbija je u posljednjoj trećini meča pokazala da je kvalitetniji rival i predvođena Avramovićem i Mitrovićem uspjela da dođe do pobjede u prvom meču posljednje runde kvalifikacija za Evrobasket.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je kapiten Luka Mitrović sa 19 poena, pratio ga je Aleksa Avramović sa 18, Filip Petrušev je imao osam poena i šest skokova.

Naredni meč puleni selektora Svetislava Pešića igraju već u ponedjeljak u Tbilisiju protiv Gruzije od 18 časova.