24/02/2024 |  07:33 ⇒ 07:35 | Autor: RTS

Bogdanović se ispromašivao protiv Rajakovićevog Toronta

U susretu srpskog trenera i igrača u NBA slavio je Darko Rajaković na klupi Toronto reptorsa nad Bogdanom Bogdanovićem i Atlanta hoksima 123:121. Bogdanović je završio meč sa 14 poena, pet asistencija i četiri skoka, šutiravši 3/11 za tri.
Bogdan Bogdanović (Foto: ilustracija/EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT) -
Bogdan Bogdanović (Foto: ilustracija/EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT)

Hoksi su na prvom meču po povratka sa ol-star pauze nastavili niz poraza.

Reptorsi su prikazali dobru igru na gostovanju, provedevši većinu utakmice u vođstvo. Atlanta je bila u plusu jedino početkom dugog poluvremena, ali su ubrzo opet protivniku prepustili dalji tok igre. Reptorsi su uspeli da spriječe posljednji nalet domaćina u četvrtoj dionici, ne dozvolivši preokret.

Imanuel Kvikli je za Reptorse bio najefikasniji sa 25 poena. Ol-star Skoti Barns je ostvario dabl-dabl od 20 poena i 10 skokova, uz pet asistencija.

Dežonte Mari je predvodio Hokse sa 24 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Ol-star Tre Јang je podbacio sa 11 poena i sedam asistencija za 35 minuta. Deandre Hanter je stao na 22 poena.

Bogdan Bogdanović je bio vrlo dobar sa 14 poena, pet skokova i četiri asistencije, ali se stiče utisak da je mogao i bolje pošto je ubacio tek tri trojke iz 11 pokušaja. Iz igre je ubacio 5/17.

Hoksi su 10. sa 24-32, dok je Toronto na 12 mjestu sa 12-36.