24/02/2024 |  10:00 ⇒ 10:03 | Autor: sputniknews.com

Lajović zaustavljen u četvrtfinalu Rija

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u četvrtfinalu turnira u Rio de Žaneiru, nakon što je od njega u tri seta, poslije preokreta bio uspješniji Argentinac Francisko Serundolo – 3:6, 6:4, 6:4.
Dušan Lajović (Foto: EPA-EFE/MATT TURNER AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT) -
Dušan Lajović (Foto: EPA-EFE/MATT TURNER AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT)

Velika borba vodila se između srpskog i argentinskog tenisera u meču koji je trajao dva sata i 24 minuta.

Lajović je odlično otvorio meč i uspio je već u uvodnom gemu da otme servis rivalu. Kako je Dušan odlično servirao, nije dozvolio Serundolu da dođe do ribrejka, već je Srbin uspio u devetom gemu da dođe do novog brejka i da osvoji prvi set – 6:3 posle 38 minuta.

Ipak, u nastavku je došlo do pada u Dušanovoj igri, dok je s druge strane mreže Serundolo bivao svo bolji i sigurniji.

Drugi set počeo je "krađom" servisa Argentinca i na kraju će se ispostaviti da je to dovoljno da 22. reket planete stigne do izjednačenja protiv 58. na ATP rang listi.

Nastavljena je velika borba i u trećem setu, gde je Serundolo u trećem gemu napravio brejk koji Lajović do kraja nije uspio da "poništi" i na kraju je eliminisan u četvrtfinalu Rija, dok će Argentinac u polufinalu igrati protiv sunarodnika Baesa.