24/02/2024 |  15:52 ⇒ 17:07 | Autor: TANЈUG

Fudbaleri Partizana pobijedili Radnik u Surdulici

Fudbaleri Partizana pobijedili su danas kao gosti Radnik rezultatom 2:1 u meču 22. kola Superlige Srbije.
Fudbal   (Ilustracija: RTRS) -
Fudbal (Ilustracija: RTRS)

U prvom poluvremenu mreže su mirovale iako su obe ekipe imale šanse za gol. U igri gostiju se osetio izostanak Mateusa Saldanje, Ksandera Sjeverine i Nemanje Nikolića.

U 60. minutu sudija Milan Milanović je dosudio penal za domaćina i dodijelio žuti karton kapitenu Partizana Svetozaru Markoviću, ali je poslije poziva iz VAR sobe promijenio odluku i poništio javnu opomenu.

Upravo je Marković bio najzaslužniji za vođstvo Partizana u 70. minutu, šutirao je glavom poslije kornera, lopta je pogodila igrača domaćih Јovića i malo promenila pravac, dovoljno da prevari golmana Radnika i završi u mreži.

U drugom minut nadoknade sjevnula je kontra Partizana, Samed Baždar je izašao sam na golmana domaće ekipe i bez većih problema poslao loptu u mrežu.

Damir Šovšić je u petom minutu nadoknade postavio konačan rezultat golom sa penala.

Partizan je prvi sa 56 bodova, četiri više od Crvene zvezde koja ubrzo igra kod kuće protiv Čukaričkog. Radnik je ostao posljednji sa 11 bodova. U narednom kolu Partizan dočekuje Železničar. Radnik u sljedećoj rundi gostuje niškom Radničkom.