01/03/2024 |  07:11 ⇒ 07:32 | Autor: RTS

Јokićev Denver bolji od Јovićevog Majamija, Nagetsi prekinuli Hitovu seriju pobjeda

Košarkaši Denver nagetsa savladali su Majami hit 103:97. Nikola Јokić upisao je 18 poena, 11 skokova i sedam asistencija, dok je Nikola Јović meč završio sa sedam poena, šest skokova i jednom asistencijom.
Utakmica Denver - Majami (foto: EPA-EFE/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT - ilustracija) -

Denver je upisao peti uzastopni trijumf u NBA ligi, a Majami je porazom prekinuo seriju od pet pobjeda zaredom.

Srpski centar Nikola Јokić okončao je blistavi tripl-dabl niz. Na prethodne četiri utakmice as Denvera je beležio trostruki dvocifreni učinak. Protiv Majamija je imao dabl-dabl sa 18 poena i 11 skokova, a tri asistencije su mu nedostajale za nastavak odličnog ličnog učinka.

Denver je protiv Majamija odlično otvorio duel i već na kraju prve četvrtine imao dvocifrenu prednost - 36:20. Međutim, Majami je zaigrao bolje u drugoj dionici i smanjio zaostatak na 56:51. Ipak, kraj treće četvrtine nagovestio je kasniji razvitak događaja, Denver je opet vratio dvocifrenu prednost - 83:70. U finišu duela viđeno je uzbuđenje, ali su Nagetsi ipak bili dovoljno koncentrisani i stigli do 41. pobjede u sezoni, a Majami je upisao 26. poraz.

Nikola Јović bio je starter u timu Hita i za nešto manje od 25 minuta na parketu imao je skor od sedam poena, šest skokova i jednu asistenciju.

Najefikasniji igrač u timu Nagetsa bio je Majkl Porter sa 30 poena i 11 skokova, a uspio je da upiše i dvije asistencije. Slijedili su ga Kentavijus Koldvel Poup i Nikola Јokić sa po 18 poena.

Bem Adebajo se istakao u Majamiju sa 22 poena, osam skokova i tri asistencije, a DŽimi Batler je imao poen i skok manje, dok je upisao isti broj asistencija kao centar Hita.

Naredni meč Denver će igrati protiv Lejkersa, a Majami protiv Јute.