17/03/2024 |  14:02 | Autor: RTRS

NLB Wheel liga: KKI Vrbas pobjedom do prvog mjesta

Košarkaški klub invalida Vrbas pobijedio je ekipu Parasport Slovenija rezultatom 82:70 (12:21, 26:15, 20:16, 24:18) u prvoj utakmici NLB Wheel lige. Na ovaj način su obezbijedili prvo mjesto uoči polufinala plej-ofa koje se igra 20. aprila u Gradačcu.
KKI Vrbas - Foto: Ustupljena fotografija
KKI VrbasFoto: Ustupljena fotografija

Početak utakmice pripao je gostima koji su poslije prvih deset minuta vodili 21:19.

Imali su Slovenci u 12. minutu i 25:14 i dosta probelma su zadavali domaćem timu.

U finišu druge četvrtine razigrali su se igrači Vrbasa koji su na odmor otišli sa vođstvom, 38:36.

U drugom poluvremenu mnogo bolje su igrali Banjalučani koji su u nekoliko navrata imali i plus 15.

Na kraju su slavili sa zasluženih 82:70.

U pobjedničkom timu Ante Štimac je dao 24 poena, a tri manje Ademir Demirović. Kod poražene ekipe najefikasniji bio je Haris Kuduzović koji je ubacio 23 koša.

Do kraja današnjeg programa igraju: KKI Vrbas - KKK Crvena zvezda Singidunum i Parasport Slovenija - KK OSI Paramont.