21/03/2024 |  07:51 ⇒ 08:47 | Autor: RTS

Јović se vratio u velikom stilu, Majami slavio u Klivlendu (VIDEO)

Košarkaši Majamija pobijedili su na gostovanju ekipu Klivlenda rezultatom 107:104 u NBA ligi, uz značajan doprinos reprezentativca Srbije Nikole Јovića.
Nikola Јović (Foto: EPA/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT) -
Nikola Јović (Foto: EPA/ADAM DAVIS SHUTTERSTOCK OUT)

Majami je na gostovanju u Klivlendu zabilježio veoma važnu pobjedu koja ga ostavlja u trci za osvajanje šeste pozicije koja vodi direktno u plej-of Istočne konferencije, bez potrebe da se prolazi kroz plej-in.

Gosti su imali prednost tokom najvećeg dijela meča, ali je trećeplasirani tim Istočne konferencije na krilima DŽordža Nijanga sredinom posljednje četvrtine uspio da napravi seriju 13:2 i poslije dužeg vremena preuzme vođstvo (95:94).

Umakao je Klivlend i na plus četiri (100:96), ali su se igrači Majamija ekspresno trgli, stvari su u svoje ruke preuzeli Teri Rozir i DŽimi Batler koji su režirali novi preokret vrijedan pobjede.

Na parket se u velikom stilu vratio srpski košarkaš Nikola Јović koji je prethodna dva meča propustio zbog problema sa zadnjom ložom. Nekadašnji igrač Mege je duel počeo u prvoj petorci Majamija, a završio ga sa 14 postignutih poena, šest skokova i asistencijom.

Јović je za 33 minuta na parketu iz igre pogodio pet šuteva iz 12 pokušaja (4/10 za tri poena), dok na liniju slobodnih bacanja nije stajao.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je DŽimi Batler sa 30 poena, Rozir je ubacio 24, a, pored Јovića, dvocifren je bio još Peti Mils sa 10 poena.

U redovima Klivlenda istakao se DŽeret Alen sa 25 poena i čak 20 skokova. Darijus Garlend se zaustavio na 20 poena, a Nijang je dodao 18. Dabl-dabl učinak je zabilježio Kris Levert - 16 poena i 12 asistencija.