21/03/2024 |  19:52 ⇒ 20:04 | Autor: RTRS

Težak poraz Srbije protiv bratske Rusije u Moskvi, popravni u ponedjeljak u Larnaki (VIDEO)

Fudbaleri Srbije poraženi su rezultatom 4:0 (2:0) od selekcije Rusije u prijateljskom susretu u Moskvi.
Utakmica Rusija - Srbija (foto: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV) -
Utakmica Rusija - Srbija (foto: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV)

Ovaj susret svečano je otvorio poznati srpski glumac Miloš Biković.

U 19. minutu prvi gol za Rusiju. VAR je provjerio sporne situacije u šesnaestercu Orlova.

Hlusevič je bio ispred Milana Gajića koji je bio posljednji igrač odbrane, srpski defanzivac je povukao protivničkog igrača.

Sudija je dosudio penal, a VAR je potvrdio.

Siguran za Rusiju sa "bijele tačke" bio je Anton Mirančuk i "Zbornaja" je povela sa 1:0.

U 31. minutu nova neprijatnost pred golom Srbije i nova lopta u mreži Petrovića, a strijelac za 2:0 bio je kapiten Ostapenko.

Tek što je ušao u igru, Aleksej Mirančuk pogađa i Rusija od 55. minuta vodi sa 3:0.

U 91. minuti Sergejev lako do gola za konačnih 4:0 u korist Rusije.

Zaharijan je dodao loptu do Sergejeva s lijeve strane, a napadač je laganim udarcem postigao četvrti gol za Rusiju.

Stojković je u ovoj utakmici imao priliku da provjeri fudbalere Srbije pred Evropsko prvenstvo koje se u junu ove godine igra u Njemačkoj.

Rusija je u igrala u najjačem sastavu, jer joj je ovo bila jedna od rijetkih prilika da izađu na međunarodnu scenu.

Narednog ponedjeljka slijedi još jedan test za srpsku reprezentaciju, takođe prijateljski susret u Larnaki protiv Kipra.

Ovaj dvoboj na rasporedu je od 14 časova.