21/03/2024 |  22:34 ⇒ 22:36 | Autor: TANЈUG

Evroliga: Košarkaši Partizana poraženi od Reala (FOTO/VIDEO)

Košarkaši Partizana poraženi su od Reala rezultatom 88:76 u meču 31. kola Evrolige.
Partizan-Real Madrid (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC) -
Partizan-Real Madrid (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Partizan sad ima skor 14-17 i nalazi se na 11. poziciji, ispod crte za plej-in, a Real 25-6 i obezbijedio je prvo mjesto poslije regularnog toka sezone.

Prva četvrtina je bila izuzetno neefikasna i okončana je neriješeno - 13:13.

Tokom druge dionice Partizan je imao plus pet (28:23), ali se na poluvrijeme otišlo prednošću Reala - 33:31.

Partizan je vodio 54:52 četiri minuta prije kraja treće dionice, ali je uslijedila serija gostiju 16:0 kojom je i prelomljena utakmica, Real više nije ispuštao dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u Partizanu bio je Frenk Kaminski sa 19 poena, DŽejms Naneli i Kevin Panter dali su po 16, a Aleksa Avramović 10.

Real je predvodio Mario Hezonja sa 25 poena.

U sljedećem kolu, narednog četvrtka, Partizan dočekuje Olimpijakos, dok će Real biti domaćin Crvenoj zvezdi.