Olimpijakos na penale izbacio Fenerbahče, Tadić promašio sa 11 metara

Fudbaleri Olimpijakosa, Aston Vile, Fiorentine i Briža plasirali su se večeras u polufinale Lige konferencije.
Fudbaleri Olimpijakosa (foto: EPA-EFE/ERDEM SAHIN) -
Fudbaleri Olimpijakosa (foto: EPA-EFE/ERDEM SAHIN)

Olimpijakos je poslije 120 minuta u Istanbulu protiv Fenerbahčea izgubio prednost od 1:0, pa je odluka pala na penal lutriji.

Trojica domaćih igrača - Dušan Tadić, Čengiz Under i Leonardo Bonući nisu bili precizni i Pirejci idu u polufinale.

Lil je savladao Aston Vilu 2:1, ali je klub iz Birmingema prošao dalje na penale zahvaljujući sjajnom argentinskom golmanu Emilijanu Martinezu, koji je odbranio dva penala.

Fiorentina je prošla dalje poslije produžetaka, nakon što je u Firenci nadigrala Viktoriju Plzenj 2:0. Nikola Milenković odigrao je čitav meč.

PAOK je u Solunu ponovo poražen od Briža 2:0 i belgijski tim prošao je dalje sa ukupnih 3:0. Andrija Živković odigrao je drugo poluvrijeme.

U polufinalu se sastaju Aston Vila-Olimpijakos i Fiorentina-Briž.