18/05/2024 |  21:09 ⇒ 21:10 | Autor: RTRS

Košarkaši Borca savladali Bosnu u prvoj utakmici polufinala

Košarkaši Borca pobijedili su u Banjaluci u prvoj utakmici polufinalaPrvenstva BiH ekipu Bosne Meridian sa 60:57 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale.
KK Borac - Foto: RTRS
KK BoracFoto: RTRS

Početak utakmice pripao je Borcu, a Bosna je bila nemoćna u napadu. To je rezultiralo vođstvom za prednost u prvom poluvremenu sa  32:25 za Banjalučane.

Treća četvrtina donijela je preokret, jer se Bosna vratila u igru i u posljednju četvrtinu ušla s poenom prednosti. Međutim, Borac je smogao snage u završnici utakmice da nakon velike drame preokrene rezultat i ostvari pobjedu od tri poena razlike.

Najbolji u redovima Borca bili su Vest sa 13 poena, Šešlija ss 12 poena, dok je Zubac za Bosnu dao 14 poena.

Polufinale Prvenstva BiH se igra na dvije ostvarene pobjede u seriji. Druga utakmica polufinala je u srijedu u Sarajevu.

U drugom polufinalu Igokea je na domaćem terenu pobijedila Široki Brijeg rezultatom 96:82.