23/05/2024 |  09:20 | Autor: Nezavisne

David Vuković: San je igrati Evropu pred svojim navijačima

Fudbaleri Borca osvojili su šampionsku titulu u ligi Bosne i Hercegovine za sezonu 2023/24. Do treće titule u istoriji Banjalučani su stigli kolo prije kraja prvenstva nakon što su pred ispunjenim tribinama Gradskog stadiona u spektakularnom meču savladali ekipu Igmana sa 4:3.
David Vuković (Foto: FK Borac) -
David Vuković (Foto: FK Borac)

Јedan od glavnih "motora" ove šampionske čete ratnika Vinka Marinovića je i mladi David Vuković (20). On je za samo pola godine prešao put od pozajmljenog igrača do startera u banjalučkom Borcu, a koliko je dobar na terenu bio pokazuje i to što je zaslužio i poziv selektora reprezentacije BiH Sergeja Barbareza.

Titula sa Borcem je veliki uspjeh ali posao još nije gotov. "Crveno-plavi" se suočavaju s još jednim izazovom, danas ih očekuje ih revanš utakmica finala Kupa BIH protiv Zrinjskog.

Meč se igra od 18 časova na Gradskom stadionu u Banjaluci, a Vuković je za Nezavisne osim o šansi da Borac osvoji duplu krunu, pričao o bh. šampionatu ali i pozivu u reprezentaciju BiH.