23/05/2024 |  19:27 ⇒ 19:30 | Autor: sputniknews.com

Đoković bolji od Grikspora i lošeg terena za polufinale Ženeve

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Ženevi poslije pobjede nad Talonom Griksporom od 2:0 – 7:5, 6:1.
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI) -
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/MARTIAL TREZZINI)

U polufinalu Novak ide na Tomasa Mahača.

Nije baš Novak bio zadovoljan uslovima samim terenom u Ženevi, ali može da bude zadovoljan igrom u drugom setu.

Nole u prvom poluvremenu nije blistao, dopustio je Griksporu tri set-lopte, uspio je sjajnim servisima da ih spase i da se plasira u polufinale.

Prvi set je bio baš onakav kakav ne bi trebalo da bude, Grikspor je snažno udarao lopticu i pravio Novaku mnogo problema.

Ali, kada je Srbin to probio, u drugom je zablistao.

Ovo je bio četvrti duel srpskog i holandskog tenisera. U prethodna tri Grikspor je osvojio jedan set.

Inače, Mahač je do sudara sa Đokovićem stigao tako što je savladao Amerikanca Tomasa Mikelsena rezultatom 2:0 (6:3, 7:6 (7:2)) za sat i 30 minuta.

Prolaskom u polufinale Novak je postao najstariji polufinalista ovog turnira u istoriji.

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.