30/05/2024 |  18:51 ⇒ 19:41 | Autor: TANЈUG

Olga Danilović u trećem kolu Rolan Garosa

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je danas u drugom kolu pobijedila Amerikanku Danijel Kolins 6:7 (3:7), 7:5, 6:4.
Olga Danilović (foto: arhiva/EPA-EFE/JUANJO MARTIN) -
Olga Danilović (foto: arhiva/EPA-EFE/JUANJO MARTIN)

Meč je trajao dva sata i 35 minuta. Kolins je 10. teniserka svijeta, dok je Danilović 125. na VTA listi.

U prvom setu viđena je izjednačena borba, nije bilo brejkova pa je Kolins u taj-brejku bila bolja rezultatom 7:3.

Danilović je povela 3:1 u drugom setu, Kolins je uspjela da preokrene na 5:3, ali je srpska teniserka ipak napravila novi preokret i sa rezultatom 7:5 osvojila set.

Treći set je pripao Danilović koja je u posljednjem gemu napravila brejk za pobjedu.

Srpska teniserka je tako ponovila prošlogodišnji rezultat, što je ujedno njen najveći uspjeh na Grend slemovima.

Danilović će u trećem kolu igrati protiv Hrvatice Done Vekić koja je u drugom kolu pobijedila Ukrajinku Martu Kostjuk.