14/06/2024 |  13:49 ⇒ 13:50 | Autor: TANЈUG

Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana sa turnira u Hertogenbošu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je sa turnira u Hertogenbošu, pošto je u četvrtfinalu poražena od Mađarice Dalme Galfi rezultatom 0:2 (5:7, 3:6) za sat i 25 minuta.
Aleksandra Krunić (Foto: EPA-EFE/Tamas Kovacs) -
Aleksandra Krunić (Foto: EPA-EFE/Tamas Kovacs)

Duel je počeo odlično za srpsku teniserku, koja je napravila brejk već u prvom gemu i imala set loptu pri vođstvu 5:3, ali je Galfi uspjela da preokrene rezultat, osvojivši četiri gema zaredom i završivši prvi set sa 7:5. Krunić je kod vođstva 5:4 propustila i jednu set loptu.

U drugom setu Galfi je napravila rano brejk i sačuvala ga do kraja i tako stigla do polufinala gdje će igrati protiv pobjednice duela između Naomi Osake i Bjanke Andresku.

Turnir u holandskom gradu Hertogenbošu igra se na travi, za nagradni fond od 232.244 evra.