15/06/2024 |  18:04 ⇒ 20:53 | Autor: RTRS

Potop Hrvatske protiv Španije

Fudbaleri Španije pobijedili su Hrvatsku 3:0 u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Španija - Hrvatska - Evropsko prvenstvo (Foto: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Španija - Hrvatska - Evropsko prvenstvo (Foto: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH)

90' Pet minuta nadoknade - 3:0

Španija pred trijumfom.

86' Nova dvostruka izmjena - 3:0

Feran Tores i Zubimendi ulaze umjesto Јamala i Rodrija.

80' - Poništen gol Petkovića zbog ofsajda

79' Prvi gol za Hrvatsku - 3:1

Nakon odbranjenog penala, Petković ipak postiže pogodak na asistenciju Perišića

Odlično je Simon odbranio penal, ali se lopta odbila do Perišića koji je vratio loptu Petkoviću na peterac, a napadač Dinama iz Zagreba iskoristio novu priliku.

78' - Penal za Hrvatsku

72' Petković u igri - 3:0

Strijelac izjednačujućeg gola protiv Brazila na prethodnom Svjetskom prvenstvu mijenja Kramarića.

70' Opada tempo utakmice - 3:0

Španci privode susret kraju.

Obaraju tempo velikim brojem dodavanja, bez prevelike želje da napadnu.

Igrači Hrvatske svjesni da će prolaz morati da traže u narednim mečevima.

67' Dvostruka izmjena i u Šapniji - 3:0

Morata je osjetio nelagodnost i napušta igru zajedno sa Vilijamsom.

Na terenu su Merino i Ojarzabal.

65' Izlaze Modrić i Kovačić - 3:0

Modrić i Kovačić su zamijenjeni. Na terenu su Mario Pašačić i Sučić.

62' Mnogo brži tempo u nastavku - 3:0

Hrvatska očekivano ofanzivnija, ali samim tim i izloženiji.

Pokušavaju da postignu makar utješni gol, ali to otvara mnogo prostora za kontre iz kojih bi Španci mogli da ih ponovo kazne.

59' Olmo na terenu - 3:0

Pedri napušta igru, a ulazi krilni napadač Lajpciga.

55' Dvije velike prilike za Hrvatsku, Perišić u igri - 3:0

Kukurelja klizećim startom sprečava Stanišića da postigne gol, nakon čega je udarac glavom Budimira odbranio Simon posle velike gužve u šesnaestercu.

To je ujedno bilo i posljednje što je Budimir uradio, s obzirom na to da ga je zamijenio Perišić.

52' Fenomenalna odbrana Livakovića - 3:0

Brza kontra Španaca koja se završila sjajnom intervencijom hrvatskog golmana.

Šutirao je Јamal na odličan pas Pedrija.

50' Traljav početak Hrvatske - 3:0

Veliki broj grešaka hrvatskih igrača u drugom dijelu.

Ne uspijevaju da se izbore sa visoko postavljenim protvnikom koji ne dozvoljava veznom redu "modrih" da se razigra.

Preskakanje igre se do sada nije pokazalo produktivno za Hrvatsku, te će morati prije svega da se vrate napadima preko boka.

Počelo je drugo poluvrijeme - 3:0

Španci u napadu.

Na kraju prvog poluvremena Španci imaju ubjedljivu prednost od tri gola razlike

"Crvena furija" je iskoristila sve svoje prilike u prvom dijelu, dok Hrvatska sa druge strane nije uspjela da u golove pretvori svoje dobre šanse.

Obje ekipe su bez greške odigrale prvih pola sata, da bi Hrvati odmah bili kažnjeni za svoj prvi propust.

Ruiz je asistencijom koja je obilježila prvih 45 minuta prvo namjestio gol Morati, da bi se i sam upisao u strijelce dva minuta kasnije.

Potom su dobre prilike imali Kovačić i Brozović, ali se tada istakao Unai Simon.

Španija je svoju efikasnost još jednom pokazala u drugom minutu nadoknade kada je drugo poluvrijeme značajno nezanimljivijim učinio Karvahal.

45' Dva minuta nadoknade - Španija postiže treći gol

38' Hrvatska pokušava da se vrati u meč - 2:0

Moraće "modri" mnogo ofanzivnije u nastavku.

Propustili su dvije dobre prilike, nakon čega traže rješenje za odlično postavljenu špansku odbranu.

Španci za sada bez greške, koje su za Hrvate bile preskupe.

33' Šansa za Brozovića - 2:0

Odlična odbrana Simona nakon koje je Majer pogodio spoljni dio mreže.

Hrvati nisu imali sreće da uzvrate u dva navrata, dok Španci koriste sve svoje prilike.

32' - Španija povećava prednost na 2:0

Odlični driblinzi Ruiza na ivici šesnaesterca i zatim veoma precizan udarac lijevom nogom.

29' - Alvaro Morata postiže pogodak za prednost Španije

23' Prva prilika za Hrvatsku - 0:0

Pokušao je Budimir, ali promjene rezultata još uvijek nema.

Period igre u kom Hrvatska ima veći posjed i preti centaršutevima i dubinsim loptama iz sredine terena.

Španski štoperi za sada izuzetno koncentrisani.

20' Šahovska partija dva trenera - 0:0

Imali su Hrvati priliku iz slobodnog udarca, ali je centaršut bio loš.

Obje ekipe veoma su oprezne i igraju bez mnogo grešaka.

Majkl Oliver za sada bez posla, kao i golmani dvije ekipe.

15' Bez velikih prilika - 0:0

Hrvatska je uspjela da se oslobodi početnog pritiska Španije.

Vezni red "modrih" za sada poprilično kompaktan.

Odličnu podršku sa tribina imaju izabranici Zlatka Dalića.

10' Napada Španija preko bokova - 0:0

Kruži lopta sa jednog na drugi bok španskog napada.

Pokušavaju po bokovima da probiju hrvatsku odbranu, ali za sada Majer i Kramarić revnosno pomažu Stanišiću i Gvardiolu.

7' Španci sve biliži golu protivnika - 0:0

Morata je probao sa dvadesetak metara, ali je lako odbranio Livaković.

Španci su nekoliko puta bili u šesnaestercu protivnika, ali za sada bez konkretnog učinka.

Hrvatska za sada bez šanse da zaprijueti.

3' Španija kontroliša posjed - 0:0

Španija očekivano kontroliše posjed na početku.

Hrvatska se opredijelila da čeka kontre i ne pokušava da presingom iznudi grešku protivnika.

Odlično se pomjeraju izabranici Zlatka Dalića u uvodnom dijelu meča.

Počeo meč

Prvi napad ima Hrvatska.

Dosadašnji dueli Španije i Hrvatske

Prvenstvo u Njemačkoj nije prvo u kom su Španija i Hrvatska u istoj grupi. Kuglice su ih spojile i 2012. godine, a "crvena furija" je bila bolja rezultatom 2:1.

"Modri" su još dva puta imali priliku da odmjere snagu sa Španijom, uz polovičan učinak iz tih mečeva.

Revanširali su se Špancima u grupnoj fazi 2016. istovjetnim rezultatom, da bi ih Španija izbacila u osimini finala prethodnog turnira u Kopenhagenu nakon produžetaka rezultatom 5:3.

Vodili su Španci u tom duelu 3:1 na pet minuta pred kraj, ali su Hrvati uspjeli da se vrate golovima Mislav Oršića i Marija Pašalića i izbore dodatnih pola sata. Ipak, Španija je sa dva gola u produžecima okončala nade Hrvata o novom četvrtfinalu.

Podsjećamo, u drugom meču grupe A Švajcarska je pobijedila Mađarsku 3:1.

Izvor: RTRS/RTS