16/06/2024 |  20:51 ⇒ 23:01 | Autor: RTRS

Engleska vodi protiv Srbije, Tadić i Јović u igri

Fudbaleri Srbije igraju duel prvog kola grupne faze na Evropskom prvenstvu protiv selekcije Engleske. Englezi vode 1:0.
Srbija - Engleska - EURO 2024 (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI) -
Srbija - Engleska - EURO 2024 (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

Englezi su poveli u 13. munutu golom Belingema i rano vođstvo održali do kraja prvog poluvremena.

Srbija je defanzivno otvorila meč, s druge strane Englezi su krenuli veoma sigurno. Takva igra viđena je skoro tokom čitavog poluvremena.

"Orlovi" su u nekoliko navrata pokazali da su sposobni da priprijete ubacivanjima sa strane, ali ozbiljnije prilike, osim Mitrovićeve nije bilo.

Filip Kostić je zbog povrede napustio teren, a zamijenio ga je Filip Mladenović.

Na početku drugog poluvremena Srbija je zaigrala malo otvorenije, ali vezni red opet kaska u prenosu lopte s jedne na drugu stranu.

Aleksandar Mitrović je u 61. minutu napustio teren, a zamijenio ga je Luka Јović. Ušao je i kapiten Dušan Tadić, a izašao Saša Lukić.

Srbija djeluje ofanzivnije, ali još nema ozbiljnije šanse da se približi golu.

Srbija ima veliku podršku navijača, glasniji su, iako ih je trostruko manje nego navijača Engleske.

Srbija nastupa na Evru poslije 24 godine i ima veliku podršku navijača.

Za Srbiju igraju: Rajković, Milenković, Veljković, Pavlović, Živković, S. Milinković-Savić, Gudelj, Lukić, Kostić, Vlahović, Mitrović.

Sastav Engleske: Pikford, Voker, Stouns, Guehi, Tripije, Aleksander-Arnold, Rajs, Belingem, Saka, Foden, Kejn.

Glavni sudija meča je Italijan Danijele Orsato, a pomažu mu sunarodnici Ćiro Karbone i Alesandro Đalatini.

U grupi C igraju Srbija, Slovenija, Danska i Engleska. Slovenija i Danska danas su odigrale neriješeno, 1:1.