17/06/2024 |  15:01 ⇒ 16:53 | Autor: RTS

EVRO 2024: Rumunija "rešeta" Ukrajinu (FOTO/VIDEO)

Fudbalske reprezentacije Rumunije i Ukrajine otvaraju četvrti dan Evra i igraju prvi duel u grupi E.
Rumunija-Ukrajina (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Rumunija-Ukrajina (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Novi šok zadesio je Ukrajince u 57. minuti. Draguš Ukrajinu bacio u nokdaun za vodstvo Rumije od 3:0

Poslije kornera lopta je došla do Denisa Mana koji je napravio slalom, ušao u šesnaesterac, a onda poslao oštru loptu pred gol Lunjina.

Najbolje je bio postavljen Draguš koji je loptu samo sproveo u mrežu.

Јoš jedan gool Rumunije sa distance u 53. minutu utakmice.

Razvan Marin natrčao je na loptu koju je poslije slaloma izgubio Danijel Man.

Počelo je drugo poluvrijeme na "Minhenskoj areni".

Završeno je prvo poluvrijeme, Rumunija - Ukrajina 1:0.

U 29. minuti susreta fudbaleri Rumunije poveli su 1:0 spektakularnim pogotkom Stančua.

Rumunija koristi grešku Ukrajine.

Lunjin je loše ispucao loptu, ona je poslije presijecanja došla do kapitena Stančua koji je iz prve poslao udarac u rašlje, neodbranjen dio mreže.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ključni igrači Rumunije

U timu Rumunije teško je izdvojiti neku zvijezdu, ali je jedan od boljih igrača Јanis Hadži, fudbaler Alavesa.

Od njega se očekuje kreacija u napadu, dok bi odbranu pod kontrolom trebalo da drži Radu Dragušin, igrač Totenhema.

Kapiten ekipe i njen plejmejker je iskusni Nikolaje Stanču koji je napunio 31. godinu i igra u ligi Saudijske Arabije.

Najopasniji ofanzivni igrač ekipe je krilo Parme Denis Man.

Ključni igrači Ukrajine

Aleksandar Zinčenko kapiten je i najbolji fudbaler Ukrajine u posljednjoj deceniji.

Rumunija-Ukrajina (Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Iako nije dobijao mnogo prostora u Arsenalu u finišu sezone, svakako je neko na koga će Rumunija morati da obrati dosta pažnje.

Srbija ga pamti po porazu 5:0 od Ukrajine u kvalifikacijama za Evro 2020. godine.

Na golu imaju pouzdanog golmana Reala Lunjina koji je maksimalno iskoristio šansu koja mu se ukazala ove godine povredom prvog golmana Tiba Kurtoe.

Ilija Zabarnji standardan je u Bornmutu i smatra se jednim od najtalentovanijih štopera u generaciji.

U napadu su Mudrik, fudbaler Čelsija koji se nije najbolje aklimatizovao, ali i najbolji golgeter španske lige Artjom Dovbik.