17/06/2024 |  18:00 ⇒ 19:58 | Autor: RTS

VAR poništio pogodak Lukakua, Slovacima i dalje minimalac (FOTO)

Fudbaleri Belgije i Slovačke igraju utakmicu prvog kola gupe E na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.
Belgija-Slovačka (Foto: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Belgija-Slovačka (Foto: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH)

Radost Belgiji u 86. minuti donosi Romelu Lukaku ali samo nakratko.

On je postigao izjednačujući gol za 1:1, ali je VAR odlukom poništen, kao i onaj u 56. minutu dvoboja.

Openda je napravio sjajan prodor po levoj strani, a potom uposlio napadača Belgije koji je bipo usamljen na 11 metara od gola i sjajnim udarcem savladao Dubravku.

61. minut - Doku imitira Maradonu, a Škrinjar Vidića - 0:1

Doku veleslalomima lomi protivnike po lijevoj strani, Slovaci su malo nervozni kada krilni napadač Belgije ima loptu u nogama, ali ne i Milan Škrinjar koji diktira igru u zadnjoj liniji Slovačke, poput Nemanje Vidića u Mančester junajtedu.

U 57. minutu Lukaku postiže pogodak za Belgiju ali je VAR asistirao sudiji Meleru i donio odluku da poništi gol.

Počelo je drugo poluvrijeme na meču između Belgije i Slovačke.

Kraj je prvog poluvremena na "Dojče Bank parku" u Frankufrtu. Slovačka vodi 1:0.

U ranoj fazi susreta, Slovačka u 7. minuti susreta dolazi u vodstvo od 1:0 protiv favorizovane Belgije.

Greška Dokua u primopredaji lopte kažnjena je golom.

Šranc je presjekao loptu, ostavio za Haraslina koji je šutirao pravo u golmana Belgije, ali se lopta odbila do Šranca koji je zatresao mrežu rivala.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halil Umut Meler, turski fudbalski sudija, glavni je arbitar u ovom duelu.

On je na Fifinoj listi od 2017. i član je Uefinih elitnih sudija od 2022. godine.

U decembru 2023. je hospitalizovan nakon napada na kraju utakmice Superlige Turske između Ankaragučua i Rizespora, zbog čega je liga bila suspendovana.

Pomagaće mu Emre Eisoj i Kerem Ersoj.

Četvrti sudija je Serdar Gezubujuk. U VAR sobi je Bastijan Danker.

Ključni igrači reprezentacije Slovačke

Najbolji fudbaler reprezentacije u posljednjim godinama zasigurno je bio Marek Hamšik koji je prethodne godine završio karijeru.

Slovačka ima nekoliko dobrih igrača, ali ih nema dovoljno za neki ozbiljniji rezultat, pa bi i treće mjesto u grupi bio veliki uspjeh.

Ekipu predvodi kapiten Milan Škrinjar, fudbaler PSŽ-a.

Јedan je od najpouzdanijih štopera u Evropi i sa Davidom Hankom iz Fejnorda stub je odbrane ekipe.

Njima se pridodaje i vremešni, ali iskusni Martin Dubravka, golman Totenhema.

Belgija-Slovačka (Foto: EPA-EFE/CLEMENS BILAN)

Nažalost, kao što je slučaj i sa Srbijom, Slovačka ne može da se pohvali bekovima koji mogu da naprave razliku, pa su na tim pozicijama najslabiji.

Stanislav Lobotka, fudbaler Napolija, zadužen je za organizaciju igre i povezivanje odbrane i napada.

Iako u timu najčešće igra defanzivnog veznog, zbog manjka kvalitetnog igračkog kadra, nerijetko je on taj koji ulazi duboko u protivničku polovinu organizujući napad.

Fudbaler koji u ovim namjerama pomaže Lobotki, kolega je iz Serije A i fudbaler Verone Ondrej Duda.

Lijevo krilo, Lukaš Haraslin najopasnija je prijetnja u napadu zbog svoje brzine i kontrole lopte.

Fudbaler Sparte iz Praga na pet mečeva u kvalifikacijama upisao je tri gola i asistenciju.

Ključni igrači generacije koja gubi sjaj

Eden Azar je završio karijeru, a nije još mnogo partija u dresu reprezentacije ostalo ni u nogama Aksela Vitsela, Јana Vertongena, Tome Menijea, Kevina de Brujnea, Јanika Karaska i Romelua Lukakua.

Vođa ekipe Belgije na ovom šampionatu nesumljivo je Kevin de Brujne, fudbaler Sitija jedan je od najboljih fudbalera na svojoj poziciji, a koliko znači ekipi govori i podatak da mu je ponuđen novi ugovor.

De Brujne igra na poziciji ofanzivnog veznog irača, a ujedno je i organizator igre kako u timu, tako i u reprezentaciji.

Stubovi defanzive su Јan Vertongen i Aksel Vitsel kojima je ovo posljednje veliko takmičenje na kojima učestvuju s obzirom da su ušli u pozne igračke godine.

U ofanzivi će se dosta očekivati od Žeremija Dokua i Romelua Lukakua.

Doku je najtalentovaniji fudbaler nove generacije u kojoj predvodi Artura Vermirena, Јohana Bakajoka i Luisa Opendu, dok je Lukaku sa 83 gola iz 114 nastupa za nacionalni tim najbolji strijelac ekipe.

U grupi E takmiče se Belgija, Slovačka, Rumunija i Ukrajina. Prvu utakmicu odigrali su Rumuni i Ukrajinci - 3:0.