18/06/2024 |  17:56 ⇒ 20:03 | Autor: RTRS

EVRO 2024: Novi "torpedo" u Dortmundu - Gulerova majstorija za prednost Turske (FOTO/VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Gruzije igra sa Turskom, u okviru prvog meča Grupe F na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.
Turska - Gruzija (Foto: EPA-EFE/Leszek Szymanski POLAND OUT) -
Turska - Gruzija (Foto: EPA-EFE/Leszek Szymanski POLAND OUT)

79. minut - Montela uzvraća dvostrukom izmjenom.

Arda Guler i Kan Ajan odlaze na klupu. U igri su Demirel i Јaziči.

74. minut - Dvostruka izmjena kod Gruzina.

Teren su napustili Citaišvili i Čakvetadze. Istrčali su Davitašvili i Lokošvili.

70. minut - Prečka Kohorašvilija! Umalo odgovor Gruzije!

Kohorašvili se poslije duplog pasa odlično oslobodio čuvara, našao se pred golmanom Gunokom, šutirao preko njega, ali lopta se odbila o prečku.

65. minut - Ponovo nevjerovatan pogodak Turske za vođstvo od 2:1, u realizaciji Gulera.

Florentino Peres prezadovoljan, Arda Guler pokazao zašto ga je doveo Real Madrid.

Fenomenalan pogodak iz vrlo izgledne pozicije. Erupcija oduševljenja Turaka na tribinama!

55. minut - Žuti karton za Kverkveliu.

Prekršaj koji je donio izglednu priliku za šut iz slobodnog udarca za Tursku.

49. minut - Citaišvilijev pokušaj - 1:1.

Lijevi bek Gruzije je pokušao u situaciji jedan na jedan.

Uslijedilo je par driblinga i šut lijevom nogom sa lijevog krila, pravo u ruke Gunoka.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme na "Vestfalenu" u Dortmundu. Gruzija - Turska 1:1.

35. minut - Prvi žuti karton na meču. Dobio ga je defanzivac Turske Abdulkerim Bardakči.

32. minut - Istorijski gol Gruzije za istoriju, izjednačenje 1:1.

Prvi pogodak Gruzije na Evropskim prvenstvima! Strijelac je bio Mikautadze.

Fudbaleri Gruzije (Foto: EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

Potpuno zaboravljen u "petercu", nedopustvo ostavljen pred Gunokom, a i reakcija golmana Turske bila je prespora.

27. minut - Umalo duplirano vođstvo Turske, ipak ostaje 1:0.

Јildizov gol poništen je poslije ofsajda, koji je utvrđen poslije konsultacije VAR-a.

26. minut - Perfektan volej Muldura za vođstvo Turske od 1:0.

Fudbaleri Turske (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

10. minut -  Stativa Ajana, i dalje bez gola.

Odličan šut veznog igrača Turske sa 20 metara. Golman Gruzije je ostao ukopan, ali ga je sreća ispratila da je stativa spriječila pogodak.

Turska-Gruzija (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

7. minut - Inicijativa Turske - 0:0.

Sastav Vinčenca Montele krenuo je silovito ka golu rivala. Dolaze do prilika, ali bez opasnih pokušaja.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utakmica između Turske i Gruzije igra se na "Vestfalenu" u Dortmundu, a obilježila ju je tuča navijača dva tima neposredno prije početka susreta.

Taj meč će obilježiti veliki debi gruzijskog tima na međunarodnom turniru.

Gruzija, koja 75. na rang listi Međunarodne fudbalske federacija, kvalifikovana je za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, što je podvig koji se proslavljao u zemlji.

Pet puta su se sastajale ove dvije selekcije.

Turska je slavila u tri navrata, jednom je bilo neriješeno, a jednu pobjedu je upisala Gruzija.