19/06/2024 |  17:54 ⇒ 19:53 | Autor: RTRS

Nijemci uduplali prednost, Mađari pred drugim porazom (FOTO)

U prvom meču drugog kola grupe A sastaju se domaćin Njemačka i Mađarska.
Mađarska - Njemačka (Foto: EPA/RONALD WITTEK) -
Mađarska - Njemačka (Foto: EPA/RONALD WITTEK)

U 67. minutu Ilkaj Gundogan rezantnim udarcem sa 10-ak metara udvostručio je prednost Njemačke (2:0), a Mađare stavio u vrlo tešku situaciju.

Mađari sve ozbiljnije prijete u nastavku. Odličnu priliku imao je Varga u 58. minutu, ali njegov udarac glavom završava preko gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Njemačka ima prednost na poluvremenu

Njemačka na poluvrijeme odlaze sa minimalnom prednosti (1:0), Mađari moraju dodati gol ukoliko žele ostati na EURO.

Musiala je mogao u finišu prvog poluvremena udvostručiti prednost domaćina, ali lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

Mađari poslije primljenog pogotka krenuli otvorenije, dva puta zaprijetili golu Nijemaca, svjesni su da ih poraz gotovo sigurno udaljava od nokaut faze bez obzira na rezultat trećeg meča sa Škotima.

U 22. minutu Musiala je doveo Njemačku u vodstvo. VAR je pregledao situaciju koja je prethodila golu da li je bilo prekršaja, ali na kraju Mađari su krenuli sa centra.

Otvorena utakmica na početku, prijete i jedni i drugi.

Duel u Štutgartu je počeo.

Njemačka u ovaj meč ulazi sa tri boda i ubjedljivom pobjedom nad Škotskom (5:1), dok Mađari imaju neugodan poraz od Švajcarske (1:3) i ovo im je posljednja prilika da se vrate u igru za prolaskom dalje.

Mađarska nije mijenjala prvih 11 u odnosi na meč sa Švajcarskom.