19/06/2024 |  20:52 ⇒ 20/06/2024 | 07:37 | Autor: RTRS

EURO 2024: Škoti blizu gola, stativa spriječila vodstvo

U drugom meču grupe A na Evropskom šampionatu u Njemačkoj u Kelnu sastaju se Švajcarska i Škotska.
Škotska - Švajcarska (Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI) -
Škotska - Švajcarska (Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI)

U 67. minutu velika prilika za Škote, nakon centaršuta glavom šutira Henli, ali lopta pogađa stativu.

U drugom poluvremenu otvoreno se igra na obje strane, i jedni i drugi žele do tri boda.

Remi Škota i Švajcaraca na poluvremenu

Prvo poluvrijeme između Švjcarske i Škotske završeno je neriješenim rezultatom (1:1).

Švajcarska izjednačila. Strijelac je Šaćiri u 26. minuti, sada je 1:1.

Škotska vodi 1:0. Škoti su poveli u 15. minutu, a pogodak je postigao Fabijan Šar autogolom.

Utakmica u Kelnu je počela.

Sastavi

Škotska: Gan, Ralston, Hendri, Henli, Tirni, Robertson, Gilmur, Mekgregor, Mekgin, Mektiomini, Adams

Švajcarska: Somer, Šar, Rodriges, Akanji, Vidmer, Vargas, Frojler, DŽaka, Abišer, Šaćiri, Ndoje

Švajcarci su u mnogo boljoj poziciji, jer imaju već tri boda, i u slučaju pobjede pridružili bi se domaćinu u drugoj fazi već poslije dvije utakmice.

S druge strane Škoti žele popraviti loš utisak sa premijere EURO i teškog poraza od Njemačke (1:5).

Glavni arbitar meča je Slovak Ivan Kružliak, kome će na terenu pomagati sunarodnici Branislav Hanko i Јan Pozor.

Četvrti sudija je Irfan Peljto iz BiH, dok u VAR sobi sjedi Poljak Tomaš Kviatkovski.

U prvom meču ove grupe Njemačka je savladala Mađarsku (2:0) i tako postala prva reprezentacija na EURO koja je izborila drugu fazu takmičenja.

U prvom meču dana Hrvatska i Albanija odigrale su bez pobjednika (2:2), došavši tako do prvih bodova na šampionatu.