20/06/2024 |  14:54 ⇒ 16:57 | Autor: RTRS

EURO 2024: Srbija izjednačila, strijelac Јović (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Srbije igraju protiv Slovenije meč drugog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.
Srbija - Slovenija (Foto: EPA/MOHAMED MESSARA) -
Srbija - Slovenija (Foto: EPA/MOHAMED MESSARA)

96' GOOL, Srbija izjednalila

Strijelac je Јović.

90' Izmjena u timu Slovenije

U igru ulazi Brekalo umesto Elšnika koji je asistirao Karničniku za gol.

90' Јoš pet minuta igre do kraja utakmice - 1:0

Srbija će imati još pet igre da postigne gol.

88' Srbija juri gol - 1:0

Srbija ofanzivna u finišu meča, ali su Slovenci veoma disciplinovani, a uz to imaju i pravovreme reakcije i odličnu postavku na terenu.

Sve linije u timu Slovenije su valjano pokrivene, Srbija može da ppostigne pogodak, ali ako protivnički igrači pogreše.

87' Јanća dobio žuti karton - 1:0

85' Lazar Samardžić je u nekom od prvih kontakata sa loptom pokušao da iznenadi Јana Oblaka. Oklijevao je prilikom šuta i pronašao je pravu poziciju, izvan šesnaesterca, ali je lopta otišla po zemlji i pored stative.

84' Srbija napada, ali bez konrektizacije

Igrači Srbije napadaju, imao je priliku Birmančević, ali bez gola.

81' Dvostruka izmjena u timu Srbije

U igri su Samardžić i Birmančević, na klupu će Tadić i Živković

76' Dvostruka izmjena u timu Slovenije - 1:0

Izašli su Stojanović i Šeško, a na terenu su Vipotnik i Verbič.

72' Odlična šansa za Srbiju

Mitrović pogodio prečku.

69' Slovenija zatresla mrežu Srbije - 1:0

Greška je koštala "orlove" gola. Mijat Gaćinović je izgubio loptu ispred protivničkog šesnaesterca, tačnije Karničik je bio odlično postavljen i nastavio je sa iznošenjem na polovinu rivala, dodao je Elšniku, koji mu je potom uzvratio.

65' Intenzivna igra - 0:0

Ovo je treći put da je Aleksandar Mitrović bio izvan balansa. Nije mogao nakon prijema da valjano spusti loptu na desnu nogu.. Uputio je udarac, ali je lopta otišla daleko iznad prečke.

64' Izmjena i kod Srbije

Izlaze Vlahović i Lukić, ulaze Јović i Milnković Savić.

63' Prva izmjena kod Slovenaca

Izlazi Mlakar, a ulazi Gorenc Stanković.

58' Odličan šut Šeška, ali Rajković brani

Slovenija odgovara na presing Srbije, ali Rajković odličan.

55' Srbija ne odustaje od presinga - 0:0

Dobra igra Srbije, presingom se brani. Ne dopušta kombinovanje Slovencima na svojoj polovini, te su prinuđeni da preskaču sredinu terena dubokim loptama. To im ne donosi rezultat stabilne igre.

51' Pritisak Srbije na početku drugog dijela - 0:0

Fudbaleri Srbije zaigrali su ofanzivno na početku drugog poluvremena, stvaraju šanse, uglavnom preko centašuteva, ali još uvijek nema gola.

47' Uigrana akcija i Oblakova odbrana - 0:0

Tadić je proturio loptu u prazan prostor, a Mitrović je pokušao da je iskoristi, međutim Јan Oblak je izašao ispred i ostao nesavladan.

46' Promjena u timu Srbije

Filip Mladenović je izašao, a igraće Mijat Gaćinović koji će pokrivati lijevu stranu.

Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj je prvog poluvremena.

Izjednačeno prvo poluvrijeme. Sa obe strane po jedna dobra šansa. Elšnik pogodio stativu, dok je Mitrović imao dobru šansu za Srbiju.

40' Pritisak Srbije u finišu prvog dijela

Zaigrali su fudbaleri Srbije ofanzivno, Slovenci su u šesnaestercu. Mitrović nije iskoristio dobru šansu.

37' Velika šansa za Sloveniju, Elšnik pogodio stativu

Imali su sreće igrači Srbije. Elšnik je posle sjajnog prodora poslao loptu pravo u stativu.

36' Srbija i Slovenija igraju čvrst fudbal

31' Nova šansa za Srbiju

Srbija je imala šansu nakon kornera, ali Mitrović nije bio precizan.

27' Srbija se budi protiv Slovenije, Vlahović testirao Oblaka

Prva dobra šansa za Srbiju, Vlahović je šutirao glavom, ali Oblak je siguran.

25' Žuti karton za Mladenovića

Filip Mladenović je prvi igrač sa žutim kartonom. Oborio je Karničnika.

21' Slovenija opasnija - 0:0

Ne biraju ni poziciju, a ni daljinu igrači Slovenije prilikom šuta ka golu Srbije. Odlično organizovani u tranzicionoj igri veoma lako dolaze do opasne zone ispred gola "orlova".

14' Igra bez većih uzbuđenja - 0:0

Dosadašnji dio utakmice protekao je bez većih uzbuđenja. Ekipe su veoma oprezne, s tim što su se dogodile dvije greške u timu Srbije koje su mogle da budu i gol. Pavlović je jednom loše reagova ispred šesnaesterca, Mitrović je izgubio loptu na centru terena. Srećom po izabranike selektora Stojkovića nije došlo do pogotka.

Slovenija se izuzetno dobro brani i to kolektivno, maestralno pokrivaju prazan deo terena, a kada Srbija počinje napad iz zadnje linije igraju visoki presing.

11' Srbija ima problem da prebaci težište igre - 0:0

Fudbaleri Srbije ne uspijevaju da prebace igru s jedne na drugu stranu terena, Slovenija je napravila visoki odbrambeni blok i ne dopušta "orlovima" da se razigravaju.

8' Slovenci disciplinovani i oprezni - 0:0

Slovence krasi odlična organizacija, prate kretnju reprezentativaca Srbije i veoma lako im oduzimaju loptu. Mlakar je uputio udarac, ali je Rajković ponovo bio koncentrisan i stabilan na golu.

Srbija - Slovenija (foto: RTRS)

4' Srbija krenula ofanzivno, pa stala - 0:0

Uvodni minuti igre protekli su ofanzivno, kada je riječ o selekciji Srbije. Međutim, posle odličnih dodavanja, Slovenija je zapreijtila pozicionom igrom. Postepeno su Slovenci osvajali dio terena koji brani Srbija, a uspjeli su i da upute jedan šut u okvir gola koji brani Predrag Rajković.

Slovenija dobro pozicionirana, Srbija pokušava da probije prvi defanzivni bedem na svojoj polovini terena.

Počelo je prvo poluvrijeme

Počela je utakmica Srbija - Slovenija.

Fudbal je jednostavna igra...

U kinematografskom ostvarenju Dragana Bjelogrlića, "Montevideo, Bog te video", jedan od glavnih likova, Boško Simonović, između ostalog, a u vezi sa taktikom, kaže da je fudbal jednostavna igra kada je igraju majstori.

To selektor Srbije Dragan Stojković najbolje razumije i zna.

S tim što je ovoga puta, za razliku od prije 24 godine, tim osuđen na njegove savjete, ne i na fudbalsku magiju.

Predvodnik generacije i simbol reprezentacije Srbije od 2013. godine je najbolji strijelac u istoriji nacionalnog tima – Aleksandar Mitrović.

Fudbaler koji uvijek igra i preko maksimuma u reprezentaciji, s velikom dozom ozbiljnosti i želje za trijumfom u svakom meču.

Pored Mitrovića, istaknuti članovi srpskog tima su Dušan Vlahović, Saša Lukić, Andrija Živković i najspremniji igrač u timu, kapiten Dušan Tadić.

Oblak, Iličić, Šeško - igrači koji obećavaju

Јedan od najistaknutijih igrača Slovenije u postojećem sastavu je golman Јan Oblak.

Za nacionalni tim debitovao je 2012. godine i do sada je upisao 65 nastupa.

Međutim, reprezentativna karijera jednog najboljih golmana današnjice je bez zapaženijih rezultata.

Pored Oblaka, u timu Slovenije je i Јosip Iličić, fudbaler koji je pobijedio depresiju i čija karijera bi mogla da osvane na filmskom platnu. Ili makar da mnogima posluži kao primjer uspješne mentalne borbe.

Ukratko, Iličić je poslije sjajnih partija 2020. godine, otkrio da se bori sa depresijom, a onda ga nije bilo u medijima i javnosti sve do 2022.

Raskinuo je ugovor sa Atalantom, potom je zaigrao za Maribor i zaslužio poziv selektora Keka za nastupe na prvenstvu Evrope.

Navijači Slovenije (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

U timu Slovenije je i Benjamin Šeško, vihorni mladi napadač, rođen 2003. godine koji pretenduje da na listi najboljih strijelaca reprezentacije smijeni Zlatka Zahoviča.

Šeško trenutno ima 11 golova u dresu nacionalnog tima, do Zahoviča će morati da izbroji još 24.