20/06/2024 |  17:51 ⇒ 19:53 | Autor: RTRS

EURO 2024: Engleska preuzela inicijativu protiv Danske (FOTO)

Fudbaleri Danske i Engleske igraju druge runde grupe C Evropskog prvenstva.
Danska - Engleska (Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Danska - Engleska (Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)

84' Guei u posljednji čas, novi udarac Hejbjerga - 1:1

Izgubio je igrač Krisal palasa loptu, ali je uspio da se vrati i klizećim startom onemugći Baha da zapreti.

Nakon toga novi udarac Hejbjerga koji je prohujao blizu Pikfordove leve stative.

82' Dvostruka izmjena u timu Danske - 1:1

Izlaze Eriksen i Јulmand, a menjaju ih Nergard i Skov Olsen.

71' Votkins u šansi - 1:1

Odličan pas Belingema za Votkinsa koji je lukavo šutirao, ali je Šmajhel odlično reagovao.

69' Trostruka izmjena u Engleskoj

Mijenja Sautgejt napadačku liniju.

Izlaze Kejn, Saka i Foden, a na terenu su Votkins, Bouen i Eze.

68' Mnogo grešaka na obje strane

Danci kao protiv Slovenije pokušavaju da povratnim loptama kroz sredinu izbace vezni red Engleza.

Međutim, za sada su odlično postavljeni Stouns i Guei.

67' Nova izmena kod Danaca

Hejlunda mijenja Poulsen.

64' Pokušaj Eriksena

Petljali su Englezi i izgubili loptu, nakon čega je Eriksen probao sa distnace, ali je šutirao preko gola.

62' Žuti karton za Galagera

Neoprezan start na Kristensenom.

60' Sautgejt pozvao na presing

Ponovo su visoko izašli igrači Engleske nakon defanzivnije igre u prethodnom periodu.

Uspeli su i da priprijete nekoliko puta iz kontri, u čemu do sada nisu uspevali.

57' Dvostruka izmjena u timu Danske

Reaguje Јulmand na pritisak Engleza.

Uvodi Damsgarda i Baha umjesto Kristijansena i Vinda.

55' Engleska se budi i kreće u ofanzivu

Fil Foden odlično šutirao, ali je pogodio stativu.

53' Šansa za Saku

Pogađa Saka spoljni dio mreže glavom nakon loše komunikacije Kristijansena i Šmajhela koji su bili neodlučni.

51' Udarac Rajsa

Pokušao je vezni igrač Arsenala sa distance, ali je njegov udarac lako zaustavio Šmajhel nakon nekoliko odbitaka.

Englezi ne pokušavaju da visokim presingom opterete dansku odbranu kao na početku.

48' Odličan pritisak Danaca - 1:1

Nastavlja Јulmandova ekipa sa odličnim presingom.

Englezi ne uspijevaju da organizuju dobar napad na početku drugog poluvremena.

Počelo drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena - 1:1

Engleska je u prvom dijelu igre bila bolja povela 1:0, ali su odmah nakon toga Danci preuzeli inicijativu i izjednačili na 1:1. I nakon izjednačenja, Danci su nastavili da igraju bolje.

44' Solidan Pikford

Solidan pokušaj Hejbjerga nakon odlične dubinske lopte i povratne Hejlunda, ali Pikford brani bez većih problema.

41' Udarac Fodena nedovoljno dobar

Odličan prodor igrača Mančester Sitija koji je imao boljih opcija od šuta u padu.

Kejn sve nezadovoljniji igrom svoje ekipe.

38' Danci preuzeli inicijatvu

Danski fudbaleri nastavljaju bolju igru i preuzimaju inicijativu

33' Danska izjednačila - 1:1

Odličan gol Hjulmanda. Golman Engleske Pikford je bio nemoćan. Danci su iskoristili period dobre igre.

30' Prijete Danci, podigli nivo igre

Uspjeli su igrači Danske da uđu u kazneni prostor protivnika sa loptom, ali im je nedostajalo spretnosti kako bi uputili završni udarac.

21' Ponovo se Engleska povukla poslije gola

Odmah po postignutom pogotku Englezi su prepustili loptu Danskoj.

Međutim, Danci za sada ne uspijevaju da naprave šansu i muče se da pronađu rješenje u posljednjoj trećini terena.

17' Engleska povela 1:0.

Strijelac je Heri Kejn.

Novi dobar napad Engleske koji nakon dodavanja Vokera i odbitka kruniše Kejn koji je sa nekoliko metara postigao jedan od lakših golova u karijeri.

13' Odlična prilika za Fodena - 0:0

Nekoliko karakterističnih driblinga na ivici šesnaesterca, ali je zatim uslijedio neprecizan udarac engelskog krilnog fudbalera.

Prva prilika na susretu.

10' Voker se muči sa povredom

Nekoliko puta je Voker proklizao i povredio zglob, ali se nakon promjene kopački vratio u igru.

7' Visok presing Engleza

Pokušava Sautgejtova ekipa rano da dođe do vođstva, ali ne uspevaju da razbiju odličan blok Danaca.

3' Engleska preuzela posjed na početku

Kao i protiv Srbije, Engleska diktira tempo u uvodnom dijelu utakmice.

Danci se odlično pomjeraju na startu i ne dozvoljavaju lak prolaz rivalu.

Meč je počeo

Prvi napad ima Engleska.

Minut ćutanja pred početak

U čast generalnog sekretara Uefe Gerharda Ajgnera.

Samo jedna izmjena u oba sastava

U odnosu na 22 igrača koja su započela utakmice u prvom kolu, samo jedan neće istrčati na teren u Frankfurtu od prvog minuta.

U pitanju je Bah, kog će na desnom boku Danske zamijeniti Mele.

Mele je do sada odigrao 47 utakmica za reprezentaciju i postigao 11 golova, što je izvanredan učinak, imajući u vidu da igra desnog beka.

Sautgejt će sa istih 11 tražiti bolju igru pred najvažnije duele.

Sautgejt: Moramo biti dobri 90 minuta

Engleski selektor osvrnuo se i na meč protiv Srbije u prvom kolu.

- Počeli smo veoma intenzivno protiv Srbije, ali smo pali u nastavku. Izgubili smo inicijativu i nismo dobro igrali. Moraćemo stoga danas da budemo fokusirani 90 minuta kako bismo napravili dobar rezultat - rekao je Sautgejt.