21/06/2024 |  15:01 ⇒ 16:57 | Autor: RTRS

EVRO 2024: Ukrajina potpuno preokrenula meč, vodi protiv Slovačke (FOTO)

Reprezentacije Slovačke i Ukrajine igraju utakmicu drugog kola grupe E na Evopskom prvenstvu u Njemačkoj.
Slovačka - Ukrajina (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF) -
Slovačka - Ukrajina (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

80. minut - Ukrajina potpuno preokreće rezultat protiv Slovačke.

Duga lopta poslata je za Јeremčuka koji je uspio da je primiri, i pošalje pored Dubravke koji je bio neodlučan.

Golman Slovačke je krenuo, pa stao što je napadač Ukrajine iskoristio.

73. minuta - Slovačka ne liči na selekciju iz prvog kola ili prvog poluvremena.

Slovaci ništa nisu pokazali u drugom dijelu. Јedva da uspijevaju da iznesu loptu na protivničku polovinu.

68. minuta - Korner se za kornerom valja - 1:1.

Ne posustaju Ukrajinci u napadima. Gol visi u vazduhu. Slovačkoj ostaje malo više od 20 minuta da izdrži nalete ekipe Sergeja Rebrova.

60. minuta - Dvostruka izmjena u Slovačkoj.

Duda i Boženik izašli su iz igre, a njih će zamijeniti Beneš i Strelec.

54. minuta - Šaparenko donio poravnanje Ukrajini.

Zinčenko je probio ponovo po lijevoj strani, uputio upotrebljivu loptu na peterac, a Šaparenko je lijevom nogom fenomenalno plasirao loptu između stative i Dubravke koji je bio nemoćan.

51. minuta - Lopta se od Dovbika odbila kao od zid.

Mudrik je probio po lijevoj strani, nabacio idealnu loptu u peterac, ali bi zid bolje reagovao od Dovbika kojeg je lopta pogodila u glavu i odbila se kontra od gola.

49. minuta - Ništa važno se ne dešava (1:0). I jedni i drugi bez prilika na startu.

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme u Diseldorfu.

Završeno je prvo poluvrijeme na meču Slovačke i Ukrajine.

Slovaci vode protiv Ukrajinaca poslije 45 minuta dinamične igre.

45. minuta - Ukrajina zaslužila bar gol.

Dosta bolje izdanje Ukrajinaca u odnosu na meč sa Rumunijom.

Poslije primljenog gola, Sergej Rebrov naredio je potpunu ofanzivu svoje ekipe koja je imala nekoliko izglednih prilika za postizanje gola.

Mreža Slovačke ipak miruje.

40. minut - Ukrajinci preuzimaju inicijativu - 1:0.

Sve je češće lopta u šesnaestercu Martina Dubravke. Slovačka ipak uspijeva uspješno da se brani.

Period od 25. minuta do sada potpuno pripada Ukrajincima.

36. minut - Dubravka ponovo oprezan (1:0).

Golman Slovačke se susreo sa novom prijetnjom. Probio je Mudrik po desnoj strani, pokušao da asistira Dobriku koji je loptu čekao na pet metara ispred gola, ali je golman Slovačke pravovremeno izašao i spriječio dodavanje koje bi rezultiralo golom.

33. minut - Ukrajina se razigrala, Timčuk zatresao stativu - 1:0.

Ukrajinci pod pritiskom izašli naprijed u posljednjih nekoliko minuta.

Nižu se napadi ka Dubravkinom golu. Posljednji je rezultirao stativom koju je pogodio Timčuk.

28. minut - Ukrajina prvi put prijeti.

Artjom Dovbik je pokazao zašto je najbolji strijelac španske Primere.

Uspio je da istrči polukontru, uđe u šesnaesterac, imao je Vavru na leđima pa je njegov šut bez problema odbranio Dubravka.

17. minut - Ivan Šranc donosi prednost Slovačkoj!

Poslije akcije po lijevoj strani Haraslin je prebacio loptu na drugu stativu, Šranc je najviše skočio i matirao Trubina koji mijenja Lunjina na golu.

Šrancu je ovo drugi gol na šampionatu čime se izjednačio sa Јamalom Musijalom na listi najboljih strijelaca.

8. minut - Trubin prvi put reaguje.

Golman Benfike i Ukrajine imao je prvu intervenciju na meču.

Slovačka - Ukrajina (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

On mijenja Lunjina koji je blago rečeno bio katastrofalan na utakmici protiv Ukrajine koji je kriv za dva od tri primljena gola.

3. minut - Bez uzbuđenja na startu

Slovačka i Ukrajina agresivno počele meč, ali bez konkretnih prilika.

1. minut - Počeo je meč. Prva napada Slovačka.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Majkl Oliver deli pravdu

Glavni sudija meča je iskusni Englez Majkl Oliver, a njemu će pomoć u dijeljenju pravde praviti Den Kuk i Stjuart Burt.

U VAR sobi se nalaze njemački arbitar Bastijan Dankert, Dejvid Kuti takođe iz Engleske i još jedan Nijemac, Kristijan Dingert.

Ključni igrači Ukrajine

Ukrajina mora da pobijedi Slovačku ukoliko želi da obezbijedi plasman u nokaut fazu.

Perspektivna selekcija ima veliki broj fudbalera u Premijer ligi, i skoro svi su na počecima svojih karijera.

Aleksandar Zinčenko kapiten je i najbolji fudbaler Ukrajine u posljednjoj deceniji.

Iako nije dobijao mnogo prostora u Arsenalu u finišu sezone, svakako je fudbaler koji će se mnogo skautirati.

Srbija ga pamti po porazu 5:0 od Ukrajine u kvalifikacijama za Evro 2020. godine.

Navijači Ukrajine (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

Golman Lunjin od kojeg se to najmanje očekivalo bio je direktan krivac za dva od tri primljena gola od Rumunije, pa će Anatolij Trubin biti čuvar gola na ovom meču.

Sada ima idealnu priliku da se iskupi.

Ilija Zabarnji standardan je u Bornmutu i smatra se jednim od najtalentovanijih štopera u generaciji.

U napadu su Mudrik fudbaler Čelsija koji se nije najbolje aklimatizovao, ali i najbolji golgeter španske lige Artjom Dovbik.

Ključni igrači reprezentacije Slovačke

Najbolji fudbaler reprezentacije u posljednjim godinama zasigurno je bio Marek Hamšik koji je prethodne godine završio karijeru.

Slovačka ima nekoliko dobrih igrača, ali se poslije prvog meča stekao utisak da su izuzetno borbeni i prije svega uigrani.

Ekipu predvodi kapiten Milan Škrinjar, fudbaler PSŽ-a.

Јedan je od najpouzdanijih štopera u Evropi i sa Davidom Hankom iz Fejnorda stub je odbrane ekipe.

Njima se pridodaje i vremešni, ali iskusni Martin Dubravka, golman Totenhema.

Nažalost, kao što je slučaj i sa Srbijom, Slovačka ne može da se pohvali bekovima koji mogu da naprave razliku, pa su na tim pozicijama najslabiji.

Stanislav Lobotka, fudbaler Napolija, zadužen je za organizaciju igre i povezivanje odbrane i napada.

Iako u timu najčešće igra defanzivnog veznog, zbog manjka kvalitetnog igračkog kadra, nerijetko je on taj koji ulazi duboko u protivničku polovinu organizujući napad.

Fudbaler koji u ovim namjerama pomaže Lobotki, kolega je iz Serije A i fudbaler Verone Ondrej Duda.

Lijevo krilo, Lukaš Haraslin najopasnija je prijetnja u napadu zbog svoje brzine i kontrole lopte.